To policja pobiła Wiplera. Jast nagranie

Opublikowano: 07.11.2014 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1027

Jest nagranie ze słynnego zajścia w Warszawie. To nie Przemysław Wipler zaatakował policję pod klubem nocnym w Warszawie, ale policjant Piotr J. napadł na posła – wnika z opublikowanego filmu.

Poseł dostał najpierw gazem w twarz, a potem został uderzony przez policjanta. Redakcje “Faktu” i “Super Expressu” dotarły do nagrań monitoringu z nocy z 29 na 30 października 2013 roku.

Opublikowane nagranie całkowicie obala pierwotną wersję policji, a także opis zdarzenia, który znalazł się w akcie oskarżenia – twierdzi “Fakt”. Tym samym potwierdza wersję Wiplera, który, stając przed kamerami w zakrwawionej koszulce i z poranioną twarzą i ręką, od początku twierdził, że jest ofiarą, a nie sprawcą.

Film nie pozostawia wątpliwości. Poseł raptem kilkanaście sekund po pojawieniu się przy radiowozie został zaatakowany gazem w twarz. Wcześniej tak samo policjant potraktował innego człowieka, który szedł ulicą zamiast chodnikiem i był pod wpływem alkoholu. Wipler, jak twierdzi, wstał spod muru, by interweniować w jego obronie.

Opisując to zdarzenie, rzecznik stołecznej policji Mariusz Mrozek twierdził przed rokiem, że to poseł zaatakował policjantów i jednemu rozdarł nawet mundur. Z nagrania jednak wyraźnie wynika, że nic takiego nie miało miejsca. Nie widać, by Wipler kogokolwiek uderzył lub szarpał.

Autor: ansa
Na podstawie: interia.pl
Źródło: Stefczyk.info


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

24 komentarze

 1. viragolo 07.11.2014 09:15

  A ja w tą wersję nie wierzę. Czemu mnie jakoś policjanci nie atakują, może nie wtrącam się zwyczajnie i nie mówię im co mają robić? Poważny Pan “wstał spod muru” a palicjant tak o sobie go pobił bo miał taki kaprys, bzdura !

 2. luzak1977 07.11.2014 09:34

  A ujęcia z innych kamer?

 3. adambiernacki 07.11.2014 09:53

  Ojojoj wpi dostał Przemo mordeczka nasza? Takie nieszczęście! Uhahahaha! A łapuni nie podnosił na funkcjonariusza? Jeśli funkcjonariusze zostaną jakkolwiek ukarani to będzie bardzo źle. Rozlezą się Rychy, Zbychy i Przemy nawalone jak stodoła i będa wołać: co kwa!? chsesz kwa!? zarass zaswonie do Rycha i cie wy…z roboty!

 4. tosshi 07.11.2014 10:00

  co wy w ogóle piszecie. Ewidentnie widać, że policja przekroczyła uprawnienia. Nie rozumiecie tak jest jak ktoś jest pijany, leją taką osobę ile wlezie. Przypadków jest mnóstwo, sam znam takie przypadki jak policja kogoś spałowała bez powodu, tylko kto potem uwierzy osobie która była nawet pod wpływem alkoholu, czyli wypiła 2 piwka. Bardzo dobrze, że wyszło te nagranie, a zobaczcie co robi policja chowa głowę w piasek. Oni mają jeszcze nagrania z innych kamer, a co te nagrania pokażą? Nic.

 5. viragolo 07.11.2014 10:09

  tosshi, to wyjaśnij mi czemu jakoś mnie nikt nie pałuje? Może nie wtrącam się napruty do pracy policji. Jakbym ja był policjantem i jakiś pijak próbowałby przeszkadzać w interwencji to również (po ostrzeżeniu) otrzymałby gazowy prezent. Jakie przekroczenie uprawnień? Pan poseł twoim zdaniem może sobie bezkarnie kopać policjanta i olać jego polecenia? Bardzo dobrze zrobili. Jak policjant każe się oddalić to się oddalasz, jak każe kłaść się na brzuchu to leżysz, proste, co w tym skomplikowanego?

 6. tosshi 07.11.2014 10:17

  viragolo

  Ty w ogóle znasz chociaż uprawnienia policji? Bo chyba nie, policja nie ma prawa użyć siły czy człowiek jest pijany czy trzeźwi jak im nie zagraża. Pałki i gazu pieprzowego mogą użyć tylko w chwili zagrożenia albo utrudniania czynności. Twoim zdaniem to jak ktoś zwraca uwagę policji to jest utrudnianie? Brawo widać że masz chyba 15 lat i zero pojęcia o świecie. Druga sprawa on ich kopał, a co ty byś zrobił jak policja użyłaby gazu pieprzowego i nic byś nie widział, cała twarz by cię piekła i do tego by cię pałowali? Bo ja też bym się bronił. Na jakiej podstawie chcieli go zatrzymać, policja nie podała żadnej podstawy, tylko utrudnianie interwencji a podejście do policjanta i powiedzenie do niego kilka słów (jakie by to były) to nie jest utrudnianie interwencji. Życzę Ci żebyś kiedyś miał taki kontakt z policją albo strażą miejską, zobaczymy czy potem się tak po mądrzysz. Na youtube jest mnóstwo filmików jak policja i straż miejska przekracza swoje uprawnienia, ale jak ktoś jest ignorantem to nigdy tego nie zobaczy.

 7. robi1906 07.11.2014 12:04

  To nie jest filmik jak z kanadyjskiego lotniska , kiedy zamordowano przerażonego i zagubionego człowieka .

  Tu mamy pałowanie pijanego buraka , któremu słusznie spuszczono wpierdol.

 8. robi1906 07.11.2014 12:54

  wiktor-x

  na czym opierasz te jego hipotetyczne słowa , na tym filmiku widać tylko próbę założenia kajdanek i dopiero wierzganie doprowadza do pałowania ,
  czyli to reakcja aresztowanego doprowadza do bicia a nie odwrotnie .

 9. tosshi 07.11.2014 13:10

  @robi1906

  To powiedz mi na jakiej podstawie mu nałożono kajdanki? Bo podstawą nie jest to że utrudniał interwencję, bo utrudnianiem interwencji nie jest podejście do policjanta i powiedzenie mu czegokolwiek. Utrudnieniem interwencji jest przeszkadzanie policji w wykonywaniu czynności, a on podszedł coś powiedział i odszedł.

 10. Aida 07.11.2014 13:24

  Umyka najistotniejszy szczegół, że to jednak Policja pobiła Wiplera a nie odwrotnie, co próbowało się wmawiać przez ostatni rok, nawet Policja kłamała.
  Fakt, że Wipler był pod wpływem alkoholu nie upoważnia Policji do przemocy.

 11. robi1906 07.11.2014 13:59

  tosshi

  czy ty widziałeś te filmiki czy zgrywasz głupa ?

  mamy dwóch zawracających się gości , policja się zatrzymuje i łapie tych gości ,
  poseł podnosi dupę z okna , podchodzi do policjantów zapewne z “solidarności”
  z pijanymi (bo czuje się ważny i w swoim mniemaniu może ich uratować )
  i co mamy dalej to widać bez słów , tylko trzeba mieć otwarte oczy .

  tu masz przykład
  http://www.youtube.com/watch?v=Aisu0vhJf0o

 12. tosshi 07.11.2014 14:12

  robi1906

  Co ty wklejasz za głupoty. Dalej czekam, pokaż mi i powiedz na jakiej podstawie zatrzymali i nałożyli mu kajdanki? Ja dalej czekam. Mnie nie interesuje jak jest w USA, żyjemy w Polsce.

  Co do tych dwóch gości, są pijani, i co z tego. Nie byłeś nigdy pijany i po pijaku z imprezy nie wracałeś? Co oni robią, nic, stoją. Do nikogo się nie rzucają, nic nie rozwalają na ulicy, po prostu nic nie robią. Przyjeżdża władza i chce ich zapewne na wytrzeźwiałke zabrać, tylko pewnie tego nie wiesz ale policja nie ma prawa zabrać ludzi na wytrzeźwiałke za to, że są pijani, tylko jak już nie mogą z taką osobą się dogadać. Na filmiku widać, że rozmawiają, chcą zapakować ich do radiowozu, wstaje Wipler, podchodzi i mówi coś do policjantów i macha rękami, tylko machanie rękami nie jest podstawą do aresztowania bo nic nie trzyma w rękach.

  Jeżeli uważasz, że Wipler jest winny to pokaż mi to. Na jakiej podstawie został aresztowany. Pokaż mi to.

 13. robi1906 07.11.2014 15:02

  tosshi

  Wklejenie tego filmiku miało pokazać , że z pijanym się nie dogadasz , a jeszcze jak ten dostaje fazę , to nic go nie zatrzyma . Ten film miał tylko to zobrazować .

  Po drugie , Policja może i ma prawo zatrzymać każdego do 48 godzin .

  To co ja zobaczyłem na tych filmikach jak najbardziej uzasadniało użycie siły .

  A teraz szerzej o co chodzi (według mnie , ) z posłem Wiplerem.
  Ograniczyć jeszcze bardziej prawa policji , każdy pijany zadymiarz ma się czuć w tym kraju bezpiecznie , każdy bandyta bijący innych ludzi nie powinien się obawiać policji , bowiem każde użycie pałki przez policjanta , będzie użyte , żeby takiego policjanta pozbawić pracy jeśli nie wolności .

  Po co się to robi ,
  ano po to żeby ludzie zatęsknili za porządkiem a najlepiej za silnym człowiekiem .

 14. Jedr02 07.11.2014 15:22

  Nadużycia w działaniu u policjantów nie są czymś nie zwykłym. Ale nie przypominam sobie żadnej sytuacji żeby ktoś zachowujący się całkowicie w porządku wobec policjantów dostał jakieś łomoty. Prawie wszystkie te akcje dzieją się po jakiś oporach, silnych emocjach itd. Potraktuj policjanta jako przedstawiciela władzy, zachowaj się pokornie sprawa zakończy się zaraz po rozejsciu. Jeśli się stawiasz i chcesz im pokazać gdzie ich miejsce to licz się z tym że oni zrobią to samo.

  A tutaj z panem Wiplerem. Czemu się on po prostu nie położy i nie podporządkuje Policji? Walczy, wyrywa się itd. W sytuacji gdy oni już podjeli decyzje o siłowym obezwładnieniu go, takie działania prowadzą tylko do rozwinięcia walki.

 15. atoreli123 07.11.2014 17:51

  nie lubię wiplera ale fakty to fakty, nagranie jest i policjanci pałują niewinnego człowieka; ci wszyscy co piszą jak to ich nikt nie pałuje niech się nie cieszą bo i im może się zdarzyć jak nie będziemy solidarnie jako społeczeństwo karać takich “policjantów”.

 16. chemdog1 07.11.2014 20:34

  co wy tak bronicie tej policjii? 99% z nich to hamy ze wsi ktore nie mogly znalezc pracy to poszly do policjii bo ciepla posadka, a ten 1 na 100 moze sie i trafi jakis kompetentny i z powolania. Niestety ja tez mialem okazje byc kiedys spalowany za spozywanie akoholu w miejscu publicznym, jako ze nie chcialem przyjac mandatu to zosatalem zawieziony na komisariat i “spalowany”, dodam ze nie ublizalem tym kundlom i zachowywalem sie spokojnie. Ale tak to jest, musisz poprostu “trafic” w sytuacje a to tylko kwestia czasu… I bardzo dobrze ze zostana pociagnieci do odpowiedzialnosci, kolejny przyklad byl na 11 listopada rok temu jak ten pajac z policjii skopal niewinnego czlowieka. Niestety ale tam pracuje w wiekszosci taka patologia.

 17. RobertM4 07.11.2014 23:51

  @ robi1906

  “pies ma być do gryzienia , tak samo jak policjant od pałowania”

  Jesteś żałosny…

 18. robi1906 08.11.2014 14:20

  Nie wolno patrzeć na instytucję państwa , z perspektywy swojej osoby czy nawet jakiejś grupy , Państwo , jest czymś więcej .
  Wiele osób ( nawet tu ) pisze tak …
  dostałem pałą niezasłużenie , czyli wynika z tego że policjant który mi tą pałę sprzedał , to jest huuj , jak i całe to państwo .

  Otóż nie i nie wolno , jeszcze raz to podkreślę , nie wolno patrzeć na tę sprawę tylko z takiej perspektywy .

  Czy Ci policjanci przekroczyli swoje uprawnienia moim zdaniem , nie.
  Jeśli ktoś się nie zgadza , wystarczy napisać zdanie odwrotne ,

  osobiste wycieczki , traktuję jak obelgi żydłaków .

 19. atoreli123 08.11.2014 21:23

  @robi1906

  nie wiem skąd masz tą swoją definicję państwa, jest ona daleka od filozofii Arystotelesa, Rousseau, Durkheima czy Locke…bliżej jej do Hegla, którego filozofia w prostej drodze wspierała powstanie ideologii III rzeszy…

  A więc Państwo to ludzie, a nie jakaś wartość wyższa (z tego czerpał faszyzm który jako przejaw ideologii państwowej był wartością wyższą) i jak policjant wali pałą to nie wali państwo a właśnie ten policjant…

  plus Twoje myślenie w prostej linii może prowadzić do zabójców z komór gazowych, którzy potem się tłumaczyli że tylko odkręcali kurek na rozkaz

  każdy policjant jest odrębną jednostką która myśli i odpowiada za swoje działania; zauważ że policjant zgodnie z prawem nie pałuje w imię państwa a ma prawo obrony w „bezpośrednim zagrożeniu życia i zdrowia” więc nie wtedy kiedy państwo jest zagrożone a on sam…

  a na poparcie tej tezy dam ci przykład policjantów z Holandii którzy zrobili strajk przeciw nieuczciwemu prawu nakazującemu im dawać drakońskie mandaty za złe parkowanie…wygrali i kary zostały obniżone a złe parkowanie w Holandii nie jest elementem maszynki do obdzierania obywatela

  i nie mówię że wszyscy policjanci są źli, większość to porządni ludzie ale ci którzy biją bezbronnych bez powodu to właśnie jeden z typów patologia którą policjanci powinni pomagać wyplewić

 20. robi1906 09.11.2014 11:57

  Panowie
  kilka tysięcy lat temu żył jeden z najmądrzejszych ludzi którzy chodzili po tej ziemi .
  Napisał książkę , którą nazwał ” Sztuka wojny ” .

  Może Wy tego nie widzicie , ale ten obecny atak na policję ( abstrahując całkowicie od tego czy policja popełnia błędy ,czy wymaga lepszego nadzoru itp . )
  , mieści się w tym co ja uznaję za podważenie istoty państwa .

  I to że Polacy pomagają żydom ( sami z siebie lub dla kasy ) zniszczyć swoje własne państwo .

  Zastanówcie się , i odpowiedźcie sobie na pytanie jakie jeszcze instytucje państwowe mają wśród ludzi w tym kraju jeszcze szacunek .

  Panowie zastanówcie się nie mamy wojska , nie mamy prokuratorów ani sądów ,
  nie mamy przemysłu , nie mamy lecznictwa , o sejmie to nawet nie warto wspominać , wszystko leży i wymaga naprawy .

  I o to właśnie chodzi , chodzi o to byśmy znienawidzili swoje własne państwo , wtedy podbicie takiego kraju jest pestką .

 21. atoreli123 09.11.2014 16:18

  robi1906

  i znów się z tobą nie zgodzę; ja myślę że to nie sami żydzi a żydzi i masoni ci co krew niemowląt piją i szatana wzywają; a kysz a fuuu siły nieczyste niszczą naszych wspaniałych patriotów i ich dumne serca przebija brudny nóż zdrady….ale dzięki takim jak ty robi1906 policjant nadal będzie mógł pałować bezbronnych w imię państwa i przeciw żydom

  że też w 21 wieku jest taka ciemnota….

 22. robi1906 09.11.2014 17:49

  atoreli123

  gdybyśmy się cofnęli 70 lat temu , ostrzegał bym przed Niemcami ,
  teraz ostrzegam przed żydami ,

  z czterech prezydentów od 91′ roku dwóch było żydami , ten obecny ma żonę żydówkę , o pierwszym Wałęsie ( nieliczny Polak w tym towarzystwie ) to nie napiszę ani jednego dobrego słowa o tym człowieku , mimo noszenia przez niego wizerunku (podobno miłosiernej ) żydówki w klapie .

  Mazowiecki , Geremek , Kuroń , Bielecki itd, itp .

  Czy nadal uważasz że mam schizę ? .

 23. robi1906 09.11.2014 18:50

  atoreli123

  spróbuję jeszcze raz ,
  wyobraź sobie że żyjemy np . w Niemczech , i z czterech prezydentów dwoje jest Polakami , obecny prezydent ma żonę Polkę , pierwszy prezydent wprost się odwołuje do Polskiego boga i nosi wizerunek Polki w klapie .

  Dodaj sobie do tego że prezydentem Berlina jest Polka ( tak jak HGW jest prezydentem Warszawy a przypomnę jeszcze że ona była również prezesem NBP).

  Zadam Ci teraz pytanie , i proszę o odpowiedź , jak to wygląda , jak można określić taką sytuację ? .

  A z życia wzięte , proszę bardzo , dyrektorem Przemyskiego Szpitala (byłego ) Wojewódzkiego jest Ukrainiec ale jego zastępcą ( tu nagroda za domyślność ) jest , żyd.

  Czym się to skończyło dla Polaków , ano likwidacją etatów (rym niezamierzony ) ,
  Ukraiński dyrektor i jego zastępca zlikwidowali pralnię , dializy (obsługiwane przez kierowców z byłej WKTS ) , itd , itp , tak się właśnie kończą rządy obcych w kraju którego nienawidzą .

 24. atoreli123 10.11.2014 00:29

  @robi

  na wstępie zaznaczę że nie jestem żydem… a teraz krótkie sprostowanie; żydzi do lat 50tych nie mieli ojczyzny wielu ich było w Polsce. Wezmy
  taką HGW za wikipedią: Córka Wojciecha i Marii Gronkiewiczów. Ojciec był adwokatem i powstańcem warszawskim.
  Ojca Komorowskiego: Podczas II wojny światowej działał w konspiracji (od 1939). Od jesieni 1943 walczył jako partyzant w 3 i 6 brygadzie Armii Krajowej pod pseudonimem Cor.

  Gdzie jest ten niszczycielski potencjał? Ich rodzice walczyli za ojczyznę…

  I nie zrozum mnie źle nie lubię ani HGW ani Bronka ale podciąganie tego co się dzieje w Polsce pod żydów jest bez sensu. Kapitał nie zna ojczyzny… Polecam filmik money as debt również w wersji z polskimi napisami.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.