To połączenie może cię drogo kosztować!

Opublikowano: 07.11.2019 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 497

CERT Orange Polska ostrzega przed fałszywymi połączeniami, których numer zaczyna się od +223. Skuteczna forma oszustwa powraca. Tym razem oszuści dzwonią z Mali.

Złodzieje dzwonią z numeru pochodzącego z Mali (numer kierunkowy +233). Po odebraniu słychać sygnał rozłączenia rozmowy. Odbierający myśli, że to pomyłka, ale rozmowa trwa nada. Takie połączenie może odbierającego kosztować krocie. Nieprzerwanie połączenia „nabija” bardzo wysoki rachunek.

Na tym nie koniec problemów. Osoba, która odbiera połączenie, zostanie zapisana do tzw. bazy numerów aktywnych, co oznacza, że numer zadzwoni… jeszcze nieraz.

Portal „TVP Info” podpowiada jak rozpoznać dziwnie wyglądający numer. Polskie numery składają się z dziewięciu cyfr lub 11 z prefiksem. Brak kierunkowego naszego kraju (+48) lub inna liczba cyfr powinna wzmóc naszą czujność. Podejrzany numer dobrze jest od razu zablokować oraz zgłosić sprawę operatorowi sieci komórkowej. On umieści go w bazie numerów niebezpiecznych.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 7, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Jarogniew
Użytkownik
Jarogniew

Płacenie za przychodzącą rozmowę bez uprzedniego wyrażenia zgody nie powinno być dopuszczalne.
Kto na to pozwala i po co?

marioelche
Użytkownik
marioelche

Innym sposobem jest “puszczanie sygnałów” przez numery z Afryki zaczynające się od “22”. Na wykazie połączeń w komórce mamy wtedy nieodebrane połączenie zaczynające się od 22, myślimy więc: “aha, ktoś ważny z Warszawy do mnie wydzwania, oddzwonię, bo może chcą mi dać jakieś pieniądze!” A tymczasem jest jak w radiu Erewań , jest prawie tak jak myślimy, tyle że: nie z Warszawy a z Afryki i nie chce dać a zabrać pieniądze. Osobiście miewam po kilka dziennie takowych nieodebranych połączeń. Nie wolno na nie oddzwaniać! Bo to drogo kosztuje.
A swoją drogą przychylam się do wątpliwości zawartych w komentarzu p. Jarogniewa i dodaję do nich swoje: gdyby nie współpraca “polskiego” operatora, złodziejski biznes by nie mógł dojść do skutku. To w końcu “polski” (przynajmniej z nazwy) operator ściągnie z nas pieniądze i po odliczeniu swojej prowizji, przekaże je złodziejowi.
Ale taki to już los żebraków we własnym kraju, którzy sprzedali za grosze ostatnie kapcie a teraz się dziwią, że muszą pożyczać je za grubą kasę od innych, gdy chcą się wybrać do toalety.
Trzeba było nie wyprzedawać telekomunikacji i innych elementów infrastruktury. Teraz czy taki zagraniczny właściciel firmy telekomunikacyjnej stanie po stronie biednego emeryta Kowalskiego, czy może po stronie kasy, którą zarobi dzięki impulsom wyłudzonym przez afrykańskiego “biznesmena”? Pieniądz nie ma narodowości i przypomnę też, że nie śmierdzi.

polach
Użytkownik
polach

Chcemy żyć w uczciwym Państwie? to trzeba takie stworzyć, innej drogi nie ma.Dziś żyjemy na ziemi Praojców jak w cudzej klatce…

Potrzebujemy Twojej pomocy!

 
Wyczerpują się środki na działalność Naszego Portalu. W tym miesiącu pomoc finansowa zmalała i istnieje zagrożenie zbiórki na działalność w sierpniu. Dlatego prosimy wszystkich dobrych i szczodrych ludzi, dla których los Naszego Portalu nie jest obojętny, ponieważ go cenią za kulturę słowa oraz wzbogacenie ich wiedzy i życia, o pomoc w szczęśliwym ukończeniu zbiórki na działalność nadchodzącym miesiącu. Aby zapewnić Naszemu Portalowi stabilność w przyszłości, zachęcamy również do dołączania do elitarnej, stałej grupy wspierających. Zostań naszym sponsorem! Nie pozwól aby portal „Wolne Media” zawiesił działalność! Ważny jest każdy grosik! Czy nam pomożesz?

Nasze konto bankowe TUTAJ – Konto PayPala TUTAJ