To „pewny sposób na zniszczenie USA”

Opublikowano: 26.10.2018 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2306

Ekspert wojskowy podał „pewny sposób na zniszczenie USA”.

Ataki z użyciem broni jądrowej „hiperkalibru” na niebezpieczne pod względem warunków geofizycznych strefy na terytorium USA to pewny sposób na zniszczenie kraju — pisze ekspert wojskowy, przewodniczący Akademii Problemów Geopolitycznych, doktor nauk wojskowych Konstantin Siwkow w materiale dla „Kuriera Wojskowo-Przemysłowego”.

Według słów eksperta, aby zapobiec agresji ze strony Zachodu, Rosja nie powinna iść w ślady ZSRR i angażować się w atomowy wyścig zbrojeń. Zamiast tego Siwkow proponuje „asymetryczną odpowiedź” pod kątem technologicznym. Siwkow zauważył, że Moskwa dysponuje technologiami konstrukcji pocisków atomowych o kalibrze ponad stu megaton w ekwiwalencie trotylowym.

Opracowanie 40-50 takich głowic bojowych przeznaczonych dla ciężkich międzykontynentalnych rakiet balistycznych albo torped dalekiego zasięgu daje gwarancję tego, że przy dowolnym rozwoju wydarzeń przynajmniej kilka jednostek takiej broni dosięgnie krytycznie niebezpiecznych pod względem warunków geofizycznych stref na terytorium USA (na przykład superwulkan Yellowstone, uskoki na wybrzeżu Oceanu Spokojnego). Takie ataki zniszczą USA jako państwo i całą transnarodową elitę — to pewne. To znów nadaje szeroko zakrojonej wojnie nuklearnej charakter irracjonalny i sprowadza do zera szanse na jej wybuch — powiedział ekspert.

Zdaniem eksperta taka broni zmusi zachodnie kraje do rozmów i rezygnacji z nacisków i nakładania kolejnych sankcji na Rosję.

Wcześniej Donald Trump poinformował, że Stany Zjednoczone nie mają zamiaru respektować Układu o całkowitej likwidacji pocisków rakietowych średniego zasięgu, jeśli narusza go Moskwa, i wycofają się z niego. Trump oświadczył też, że Waszyngton będzie rozwijać program zbrojeniowy.

Rzecznik rosyjskiego prezydenta Dmitrij Pieskow oświadczył, że Moskwa chce uzyskać od Waszyngtonu bardziej szczegółowe wyjaśnienia, i dodał, że zerwanie postanowień Traktatu INF zmusi Rosję do podjęcia środków w celu zapewnienia sobie bezpieczeństwa. Szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow oświadczył, że wszelkie działania w tej sferze spotkają się z oporem.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 3,67 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o