To nie wojna a zielony komunizm wywołał energetyczną apokalipsę

Opublikowano: 08.09.2022 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Publicystyka

Liczba wyświetleń: 957

Wszyscy już chyba rozumieją, że tegoroczna zima będzie bardzo ciężka. Rządzący próbują nam wmawiać, że szokujące ceny paliw i energii są tak wysokie z powodu wojny na Ukrainie i postawy Rosji, jest to jednak bezczelne kłamstwo a katastrofa energetyczna, której początki właśnie obserwujemy, została skrupulatnie zaplanowana przez unijnych decydentów, którzy stali się gorliwymi wyznawcami ideologii klimatycznej.

W całej Europie poszybowały ceny energii elektrycznej, paliw i gazu. Do tego „drukujący” bez opamiętania pusty pieniądz europejscy rządzący doprowadzili do rekordowej inflacji. W Polsce osiągnęła ona już 16%! Następuje przyspieszona pauperyzacja społeczeństwa i przy obecnych cenach węgla na poziomie 3500 zł za tonę, niektórzy muszą wybierać, czy zimą będą jeść czy się grzać. Ogrzanie domu zimą stało się właśnie ekstremalnie drogie i jest przynajmniej kilkukrotnie droższe niż rok temu, a wszystko wskazuje na to, że za rok będzie jeszcze wielokrotnie drożej.

To co obserwujemy obecnie to tylko skutki działania unijnego Zielonego Ładu i ideologii klimatycznej w której „matka Ziemia” stała się proletariatem, który chcą wyzwolić nowocześni marksiści, którzy tym razem nie przybrali barwy czerwonej a zieloną. Jednak jak wiadomo zielony to niedojrzały czerwony i trzeba zacząć to nazywać po imieniu, czyli zielonym komunizmem.

Od dwóch lat wiadomo, że Europa postanowiła popełnić samobójstwo energetyczne. Dzieje się to rzekomo do ratowania klimatu na ziemi a de facto będące zamachem na dobrobyt. Od początku było wiadomo, że skończy się to kryzysem energetycznym i przynajmniej od dwóch lat wieszczono wielokrotny wzrost cen energii na skutek szaleńczego Zielonego Ładu. Wygląda na to, że plan sprawców tego nieszczęścia polega obecnie na tym, aby zrzucić winę za to, do czego doprowadzili, na Władimira Putina. Tylko czy ciemny lud to kupi?

Putin już teraz jest stosowany jako uniwersalne wytłumaczenie indolencji rządzących pytanie brzmi ile jeszcze można tak okłamywać społeczeństwo. Od dawna wiedziano o tym, że ceny energii poszybują, wiedzieli wszyscy, którzy zajmują się energetyką jednak ludzie w przeważającej masie uwierzyli, że przyczyną jest wojna? Jednak jej wpływ to tylko gwóźdź do trumny unijnej polityki klimatycznej, która właśnie zbankrutowała.

UE podąża w kierunku jaki obrała Sri Lanka, która również była prymusem implementacji klimatycznego szaleństwa, a teraz kraj został zrujnowany, a rządzący musieli uciekać, bo wściekły tłum gotów był ich rozszarpać. Jeśli unijni nie odpuszczą może ich czekać to samo. Nie da się utrzymywać dłużej handlu powietrzem zwanego certyfikatami ETS. To właśnie przez to ceny energii elektrycznej poszybowały.

Jeśli w Polsce zabrakło węgla to prawie na pewno tej zimy zabraknie też gazu i prądu. Wystarczy, że nadchodząca zima będzie mroźna i może dojść do tragedii, w wyniku której na skutek działań szaleńców klimatycznych zamarzną tysiące ludzi. Najwyższy czas się ocknąć i domagać się zakończenia tego szkodliwego zielonego eksperymentu, który niechybnie zniszczy nas wszystkich i już teraz powoduje, że Rosja śmieje się nam w twarz.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

13

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

 1. pikpok 08.09.2022 19:16

  Zielona transformacja musi nastąpić.
  Problemem są sankcje nałożone na Rosję, które niszczą Europe.

 2. ojciecdetector 09.09.2022 08:25

  Zima będzie łagodna a i tak śpię przy otwartym oknie.
  Po co ta panika że będzie ciężka w pierwszym zdaniu artykułu? Wiesz bo ceny itp , czy wiesz bo widzisz przyszłość? napędzają opinię publiczną do paniki bo szykują nas do wojny.potomkom kryminalistów zesłanych do usa i lobby już nie marzą się góry miedzi i pierwiosnków ziem rzadkich w Afganistanie,teraz chcą bogactwa Rosji a to mówi wszystko o człowieku i jego nad ambicji

  Ps. Nic tak nie przyspiesza rozwoju technologicznego jak wojna,
  elity siedziały dlugo cicho bo myśleli że rozszyfrowanie ludzkiego genomu da im nieśmiertelność,a tu dupa,to muszą poszaleć na arenie międzynarodowej bo ich piecze dupa i są chazardzistami bo juz ywenezuela,Libia czy irak im ne wystarczy,trzeba iść na całość na Rosję to dosadnie pokazuje jak inwazyjnym gatunkiem jest człowiek

  Przyszłość rysuję tak:
  1.frustracja kapitalistycznej hegemonii dobiegnie końca wraz z gatunkiem.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.