To nie rządy decydują

Opublikowano: 10.03.2023 | Kategorie: Kultura i sport, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1718

Szef MKOl, p. Tomasz Bach, uważa, że to nie rządy decydują o tym, kto weźmie udział w zawodach sportowych, ponieważ byłby to koniec międzynarodowych zawodów, mistrzostw świata i igrzysk olimpijskich, jakie znamy.

Jednak coraz częstsze są apele o niedopuszczenie do startu w Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu w 2024 roku rosyjskich i białoruskich sportowców, a także gróźb bojkotu imprezy, jeśli jednak sportowcy ci wezmą udział w Olimpiadzie.

Grupa 35 krajów, w tym Stany Zjednoczone, Niemcy i Australia, domagają się wykluczenia rosyjskich i białoruskich sportowców z Igrzysk Olimpijskich w 2024 roku.

Jest to reakcja na ubiegłotygodniowy komunikat MKOl, w którym organizacja pisze, że międzynarodowe imprezy sportowe z racji swojego niedyskryminującego charakteru wymagają pochylenia się nad dopuszczeniem do startów sportowców z Rosji oraz Białorusi jako zawodników neutralnych.

Pełniący obowiązki szefa Olimpijskiej Rady Azji p. Randhir Singh zaprasza Rosjan i Białorusinów oraz podkreśla, że system został skonstruowany w ten sposób, aby sportowcy z jego kontynentu nie ucierpieli, choć można w to wątpić.

Pokazuje to jednocześnie, jak różne jest w tej sprawie podejście krajów Północy oraz Południa.

Źródło: NCzas.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.