To nie my, to nasze oprogramowanie jest winne!

Opublikowano: 26.09.2020 | Kategorie: Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 175

YouTube zapewnia, że wróci do wykorzystywania większej liczby ludzkich cenzorów do pilnowania zasad wypowiedzi na swojej platformie w związku ze skargami na zbyt rygorystyczne cenzurowanie wynikające z automatyzacji. Oświadczenie nastąpiło po tym, jak YouTube przyznał się do usunięcia „rekordowej liczby filmów, w ciągu jednego kwartału”.

Od kwietnia do czerwca prawie 11 milionów filmów zostało usuniętych za pomocą automatycznego cenzurowania – dwukrotnie więcej niż w poprzednim kwartale, po tym, jak YouTube dał swojemu systemowi uczenia maszynowego większą autonomię w zakresie cenzury.

W maju YouTube „potwierdził” – jak podaje „The Verge” – że komentarze zawierające „niektóre chińskie frazy związane z krytyką” Komunistycznej Partii Chin (KPCh) są automatycznie usuwane. Podobno to samo działo się z komentarzami krytycznymi wobec protestów Black Lives Matter, które miały miejsce podczas niepokojów społecznych w 2020 roku.

YouTube obiecuje lepszą pracę cenzorów – nasi wyszkoleni ludzie mogą podejmować decyzje bardziej zniuansowane, szczególnie w takich obszarach, jak mowa nienawiści, dezinformacja medyczna lub nękanie – zapewnił Neal Mohan, jeden z dyrektorów YouTube, w wywiadzie dla „Financial Times”.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 1,33 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o