To nie my, to nasze oprogramowanie jest winne!

Opublikowano: 26.09.2020 | Kategorie: Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 928

YouTube zapewnia, że wróci do wykorzystywania większej liczby ludzkich cenzorów do pilnowania zasad wypowiedzi na swojej platformie w związku ze skargami na zbyt rygorystyczne cenzurowanie wynikające z automatyzacji. Oświadczenie nastąpiło po tym, jak YouTube przyznał się do usunięcia „rekordowej liczby filmów, w ciągu jednego kwartału”.

Od kwietnia do czerwca prawie 11 milionów filmów zostało usuniętych za pomocą automatycznego cenzurowania – dwukrotnie więcej niż w poprzednim kwartale, po tym, jak YouTube dał swojemu systemowi uczenia maszynowego większą autonomię w zakresie cenzury.

W maju YouTube „potwierdził” – jak podaje „The Verge” – że komentarze zawierające „niektóre chińskie frazy związane z krytyką” Komunistycznej Partii Chin (KPCh) są automatycznie usuwane. Podobno to samo działo się z komentarzami krytycznymi wobec protestów Black Lives Matter, które miały miejsce podczas niepokojów społecznych w 2020 roku.

YouTube obiecuje lepszą pracę cenzorów – nasi wyszkoleni ludzie mogą podejmować decyzje bardziej zniuansowane, szczególnie w takich obszarach, jak mowa nienawiści, dezinformacja medyczna lub nękanie – zapewnił Neal Mohan, jeden z dyrektorów YouTube, w wywiadzie dla „Financial Times”.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.