To nie była katastrofa, tylko zamach

Opublikowano: 19.02.2013 | Kategorie: Polityka, Publicystyka

Liczba wyświetleń: 614

Rozmowa z Wojciechem Cejrowskim, znanym podróżnikiem, dziennikarzem.

STANISŁAW ŻARYN: Prokuratura wojskowa w ostatnich dniach oświadczyła, że nie ma żadnych dowodów na obecność gen. Błasika w kokpicie Tupolewa, który rozbił się w Smoleńsku. Ostatnio okazało się, że słynna “pancerna brzoza” została źle zmierzona przez Rosjan i komisję Millera, a miejsce jej rzekomego złamania przez tupolewa jest podane błędnie. Czy w Pana ocenie kompromitacje konkretnych wątków z raportu Millera mogą otworzyć oczy Polakom ws. Smoleńska?

WOJCIECH CEJROWSKI: Ludzie nie lubią myśleć o sprawach przykrych, więc odwracają oczy od przykrej sprawy smoleńskiej. Działa tu prosty mechanizm wyparcia – jeśli coś nie dotyczy mnie bezpośrednio, a jednocześnie jest przykre, to mnie nie obchodzi, nie myślę o tym. W dodatku łatwiej się żyje, kiedy człowiek ignoruje fakty wskazujące na zamach i wybiera słodką bajkę o katastrofie. Bo przecież jak udowodnimy, że zamach, to będziemy musieli stanąć twarzą w twarz z kolejnymi przykrościami: albo iść na konflikt międzynarodowy z Ruskimi, albo uniżenie lizać im buty w pozycji Tuska: nic się nie stało, zamach, czy katastrofa, nieistotne, Polacy, nic się nie stało, a cokolwiek się stało to się nie odstanie, więc nie ma o czym gadać, tylko trzeba lizać i lizać, to nas pogłaszczą, a przecież chodzi tylko i wyłącznie o to, by nam Ruscy tanio gaz sprzedawali, nie warto się kłócić o zamach.

– Czy zatem w obecnym stanie państwa i przy obecnej władzy uda się wyjaśnić sprawę tragedii smoleńskiej?

– Jasne, że się uda. Ta sprawa już jest wyjaśniona. Na stole leżą wszystkie dowody wskazujące na to, że to NIE była katastrofa, tylko zamach. I nie mówię o stole spiskowym, tylko o oficjalnym stole rządowym. Leżą też tam liczne dowody wskazujące na sprawcę – ten kto mataczy, ukrywa i fałszuje fakty, ten jest winny. Spodziewam się, że oni nam wszystkiego nie mówią i pod tym stołem mają też szuflady pełne dodatkowych dowodów, ale już to co wiemy OFICJALNIE wystarcza by stwierdzić, że to NIE był wypadek lotniczy. Sprawę Katynia ukrywały dużo potężniejsze siły, a jednak tamtą zbrodnię wyjaśniliśmy. Wyjaśnimy i tę.

– Mimo wielu skandali i błędów rządów Tuska władza ma wciąż poparcie znacznej części społeczeństwa. Jak Pan to tłumaczy?

– Narracja Tuska jest przyjemna dla ucha – dlatego Naród go słucha i popiera. Tusk opowiada nieprawdy, bajdurzy, lukruje rzeczywistość, obiecuje, potem nie dotrzymuje swoich własnych obietnic, ale… gdyby odrzucić Tuska, to nagle wyjdzie na jaw, że nasze życie jest czarne, że daliśmy się zaciągnąć w bagno, ekonomiczne, że ten “obrzydliwy” Kaczyński, z “obrzydliwym” Rydzykiem mówili prawdę o przekrętach na autostradach Tuska. Jak z tym żyć, że się popierało i popiera Tuska, a wychodzą kolejne syfy Tuska? Jak z tym żyć? Trzeba się oszukiwać, przymykać oko na fakty. Ludzie się oszukują, że im nie szkodzi palenie papierosów i palą dalej. W podobny sposób oszukują się, że im nie szkodzi Tusk. Przy papierosach mają takie niepoważne usprawiedliwienie: “na coś trzeba umrzeć”. Przy Tusku mają podobne: “Kaczyński jest gorszy”.

– Może to typowe dla ludzi.

– Jestem obecnie w USA i patrzę jak oni nie radzą sobie z Obamą. Obama jest kłamcą podobnie jak Tusk, i podobnie jak Tusk ma poparcie narodu i elit skupionych w mediach. Ale jednak po expose Obamy NATYCHMIAST wygłosił swoje anty-expose przedstawiciel opozycji i nadawały to wszystkie stacje telewizyjne. Każde kłamstwo Obamy, który dzisiaj mówi co innego niż mówił wczoraj, jest ujawniane w wieczornych wiadomościach. Puszczają taśmę starą i nową, jedną po drugiej. Naród nie bardzo słucha skoro wybrano Obamę ponownie, ale ktoś w tym narodzie jednak walczy i nie poddaje się złu. Obama to zło, bo kłamstwo to zło. Tusk to zło, bo kłamstwa na temat generała Błasika to zło, bo kłamstwa na temat jakości autostrad to zło, bo nieudolność to zło jeśli się jest premierem. Opozycja tu w USA walczy z Obamą. Walczy! A my powinniśmy walczyć o prawdę z Tuskiem, z Ruskiem, z Unią. O prawdę trzeba walczyć nawet z przeciwnikiem, o którym wiemy, że nas pokona. To kwestia pryncypiów, godności. O Polskę więc trzeba walczyć, nawet jeśli wydaje nam się, że nic nie ugramy.

– Czy w Pana ocenie obecny Sejm i rząd przetrwa całą kadencję?

– Nic mnie to nie obchodzi. Są sprawy ważniejsze. Trzeba obalić Unię Europejską, bo to ona rządzi teraz w Polsce. Ale, wie Pan, pomocników do tej roboty, to ja raczej nie znajdę, gdyż ludziom przyjemnie żyje się w słodkiej iluzji świata, którą oferują Tusk i Unia. Nawet, gdy po raz drugi i trzeci ludziom zalało domy w powodzi, głosowali na Tuska, który obiecywał, że natychmiast po opadnięciu wody naprawi wały. Kaczyński nie obiecywał, więc to wina Kaczyńskiego – tak myślą ludzie i głosują na Tuska.

Z Wojciechem Cejrowskim rozmawiał Stanisław Żaryn
Źródło: Stefczyk.info


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

48 komentarzy

 1. bajeczny 19.02.2013 10:30

  Ja nie mogę. Uwielbiam tego człowieka!!!

 2. kudlaty72 19.02.2013 10:40

  Takich ludzi nam brakuje.Ludzi ,którzy otwarcie mówią co myślą,nie mają w sobie lęku.

 3. goldencja 19.02.2013 11:07

  Dobrze gada, gdy tylko pomija katolicyzm. Bardzo dobrze…

 4. Hanah 19.02.2013 11:24

  Wojtek jest niesamowity. Facet nie owija w bawełnę w żadnym temacie – takich ludzi nam brakuje, bo wokół sami obłudnicy i poprawni politycznie kretyni, dlatego mamy tak źle.

 5. hashi 19.02.2013 11:33

  Wojciecha na premiera, facet z jajami takich trzeba w polityce nie podnóżków, którym wystarczy klepnięcie po plecach.

 6. religiatoPCPdlaludu 19.02.2013 11:39

  “po expose Obamy NATYCHMIAST wygłosił swoje anty-expose przedstawiciel opozycji” ja nie widzę u nas opozycji.
  To są ludzie, którzy chcą się dopchać do koryta i robić to samo co Tusk.
  Chyba, że chodzi o Korwina.

 7. Monia33T 19.02.2013 11:39

  Prawdziwe i odważne słowa, wydaje się być bardzo uczciwym człowiekiem, który zawsze mówi, co myśli, bez znaczenia, czy to jest poprawne politycznie i mega niebezpieczne. Oj, żeby takich było więcej, pobudziliby ludzi do zmienienia złej rzeczywistości i walki o swoje prawa.

 8. przemex 19.02.2013 12:11

  Niestety z pewnym stwierdzeniem tego oszołoma muszę się zgodzić “Przy papierosach mają takie niepoważne usprawiedliwienie: „na coś trzeba umrzeć”. Przy Tusku mają podobne: „Kaczyński jest gorszy”.”

  Każdy komuch, postkomuch czy inny kłamca lepszy niż oszołomy z katolandu.

 9. rebelia 19.02.2013 13:39

  dwa zastrzeżenia do WC: katolictwo i niezdrowy amerykanizm.

  @hashi A skąd wiesz, że Wojciech nie byłby np. podnóżkiem USA i Watykanu?

 10. narajana 19.02.2013 14:45

  no tak katolik to zły… tylko ciekawe czemu ten katolik ma więcej tolerancji dla innych nacji niż ci co go atakują;)

 11. robi1906 19.02.2013 16:34

  A ja uważam ,że nie ma czym się jarać i zachwycać
  1 zdanie-jeśli to był zamach to skąd wiadomo że to “ruscy” ,jak dla mnie nic na tym nie zyskali,a zyskali natomiast amerykanie ,dla nich Polska jako gwóźdź w dupie ruskich jest bezcenny,i mit o tanim gazie ,jeszcze kilka miesięcy temu płaciliśmy najdrożej w europie
  2 zdanie ,jeśli wie że są jakieś poukrywane dowody to niech powie gdzie ich szukać ,bo to brzmi teraz jak dziecko które się chwali że ma w domu słonia
  3 zdanie ,czy jak rządzili Kaczyńscy było inaczej,czy rozgoniono to towarzystwo z PZU (komisja sejmowa udowodniła że przy prywatyzacji Pzu złamano prawo i ta prywatyzacja powinna zostać anulowana (dla mnie to jest taki papierek lakmusowy tego czy ktoś chce coś zrobić w tym kraju ,czy tylko udaje)
  4 zdanie ,jeśli republikanie walczą z Obamą to nie dlatego że im zależy na prawdzie,to ulica walczy z kłamliwymi politykami

 12. XXIRapax 19.02.2013 16:44

  @rebelia 19.02.2013 13:39

  “dwa zastrzeżenia do WC: katolictwo i niezdrowy amerykanizm.”
  1. Wiekszość ludzi w coś wierzy. Wole to niż wiarę Tuska, czy Obamy.
  2. Niezdrowy amerykanizm? On ma tyle wspólnego z pro-amerykańską polityką, co z tą pro-europejską i pro-rosyjską 😛

 13. Lakszmi 19.02.2013 16:47

  robi1906 słuszne uwagi…
  szkoda że ta prawda u tego pana w niektórych przypadkach to jego prawda to typowe dla katolików których ukochany papież JPII podpisał encyklikę podsuniętą przez Racingera o wyższości religii katolickiej jako jedynej słusznej prawdy …:/
  częściowo jeśli chodzi o smoleńsk i sytuacje pod rządami tyska i ue mówi prawdę jako reprezentant innej opcji politycznej, jednak jak to z taką prawdą bywa że jest ona prawdą częściową, z całości wybiera się tylko właściwe prawdy poza tym są to prawdy o których chyba już wie 80-90% społeczeństwa
  czyli zabłysną faktycznie jak zwykle
  niedowartościowany fanatyk białej rasy panów…

 14. Lakszmi 19.02.2013 16:55

  do pana admina niech pan zrobi coś z panią maniaczką Józefiną bo się normalnie pisać nie da baba grozi palcem nie wiadomo za co:D może by choć podkreślała w tekście o co jej chodzi dokładnie żeby móc coś z tym zrobić bo inaczej to zabawa w detektywa…

 15. Lakszmi 19.02.2013 17:03

  przemex ja po obejrzeniu programu o buddyźmie prowadzonego przez tego pana też zyskałam nastawienie wszystko tylko nie oszołomy z katolandu rozumie cię w pełni jak też coraz bardziej przychylnym okiem patrzę na “sektę”himavanti 😀

 16. pasanger8 19.02.2013 17:47

  Jak dla mnie ten zdrajca, który zarobił kupę forsy w państwowej spółce (TVP)dzięki kolegom pampersom płacący podatki w Panamie nie ma moralnego prawa wypowiadać się w publicznych polskich sprawach a tym bardziej nie może być traktowany poważnie. Nie zasługuje na to.

 17. XXIRapax 19.02.2013 18:37

  @Lakszmi 19.02.2013 17:03

  “przemex ja po obejrzeniu programu o buddyźmie prowadzonego przez tego pana też zyskałam nastawienie wszystko tylko nie oszołomy z katolandu”

  Oszołomy to ci, ktorych w tym odcinku tak pięknie wyśmiał. Ludzie, których jednym z głownych przykazań jest: “Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną” bijący pokłony nieznanym aniołom? Dla wierzącego to chyba duchowe samobójstwo:D (zakładam, że przewijali sie przez to miejsce przedstawiciele różnych religii i kultur). W takim kontekście to przedstawił mi się zdaje, ale być może się mylę. Różnie można to odebrać.

 18. Lakszmi 19.02.2013 19:06

  “Oszołomy to ci, ktorych w tym odcinku tak pięknie wyśmiał. Ludzie, których jednym z głownych przykazań jest: „Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną” bijący pokłony nieznanym aniołom? Dla wierzącego to chyba duchowe samobójstwo:D (zakładam, że przewijali sie przez to miejsce przedstawiciele różnych religii i kultur). W takim kontekście to przedstawił mi się zdaje, ale być może się mylę. Różnie można to odebrać.” masz na myśli katolików którzy tam chodzą i biją pokłony? nie wiem którzy ale może on tam jakiś spotkał poza sobą , tylko zapomniał sfilmować, przede wszystkim celem jak mówisz “pięknego wyśmiania”była religia inna niż jedyna słuszna religia, wyśmiewa się może nie oglądałeś do końca ale wyraźnie wyśmiewa się z samych wierzeń a na końcu twierdzi że Tybet jako ośrodek Buddyzmu(były) to zarzewie satanizmu światowego…

 19. fugazi 19.02.2013 20:36

  Przerażające,że oszołom WC ma tak wysokie notowania w tym towarzystwie…

 20. Jedr02 19.02.2013 20:37

  Ale co ma robić jako katolik? Taki buddyzm jest niebezpieczny dla katolika jeśli jego celem jest bycie katolikiem. To trochę inna jakość niżli Katolicyzm czy Islam. Brak jakieś zbitej organizacji, filozofia nie wymuszająca na ludziach wiary, stawiająca na empiryzm i doświadczenie. To groźne bo rozwija samoświadomość. Ale z tej strony się trudno wyśmiewa, podszedł więć od strony ataku na tradycje ludowe. U nas KK przyjął tak samo pogańskie tradycje tylko że udaje że to jego 🙂 Tam mają demony i anioły, u nas są święci i anioły. I zresztą tak samo jak modlenie się do Świętego Izydora nie ma nic wspólnego z nauką Jezusa tak i modlenie się do demonów nie ma nic wspólnego z dharmą.

  A tak to w jaki sposób jest udowodnione że to nie mogłabyć katastrofa?

 21. fugazi 19.02.2013 20:48

  Po co zamachy i ryzyko światowej afery,gdy niedouczone kozaki z pijakami na karku lubią lądować “w ciemno”?

 22. fugazi 19.02.2013 20:53

  A WC słynie z poniżających inne nacje i kultury wypowiedzi.W cywilizowanym kraju nie miałby racji bytu w mediach.

 23. kudlaty72 19.02.2013 21:10

  @fugazi widzisz kolego,nie da się upiec wszystkich pieczeni przy jednym ogniu.Mnie osobiście wali jego pogląd na buddyzm,murzynów czy eskimosów.Nie ma dla mnie znaczenia dla jakich pobudek koleś chce walczyć z Czwartą Rzeszą,czy z zawiści,czy może mu żonę ukradli,wali mnie to.Ważne ,że otwarcie wyzywa do walki syjonistycznych stręczycieli obecnego świata.

 24. Jedr02 19.02.2013 21:23

  Gdzie to robi otwarcie tak ich nazywając?
  W tym wywiadzie to się ustawia w antagonizmach widocznie robionych pod publikę, jak Demokraci – Republikanie i PO – PiS. Kudlaty72, uważasz tak jak Cejrowski że opozycja jaką mają być republikanie naprawde walczy z kłamstwem i złem? 🙂

 25. fugazi 19.02.2013 21:24

  kudlaty72:Trudny temat sojuszy strategicznych i taktycznych.

 26. fugazi 19.02.2013 21:30

  Jeździłem na demonstracje i z “moherami”i z Czarnym Blokiem:)
  Uważam jednak,że postacie medialne powinny być traktowane bardziej surowo niż “szarzy” obywatele reprezentujący jakaś opcję,ze względu na “opiniotwórczą rolę”.

 27. kudlaty72 19.02.2013 21:32

  @Jedr02 w tym chorym świcie żydowskiej iluzji trudno jest określić kto przyjaciel,a kto wróg.Po działaniach go poznamy ale nie tych w mediach tylko tych na barykadach.Wtedy przesiejemy towarzystwo.

 28. kudlaty72 19.02.2013 21:32

  @fugazi racja

 29. Jedr02 19.02.2013 21:40

  Czyli nie wiesz kto przyjaciel a kto wróg, ale o Cejrowskim wiesz że przyjaciel? Bo jest konkretny i inteligentny,a przy tym konserwatywny? 😉 Mówiesz że żyjesz w świecie żydowskiej iluzji, a osoby podtykane przez główne media uważasz za uczciwe osoby. Cejrowski dla TVN-u też robił 😛

 30. Monia33T 19.02.2013 21:43

  @Jedr02
  “W tym wywiadzie to się ustawia w antagonizmach widocznie robionych pod publikę, jak Demokraci – Republikanie i PO – PiS. Kudlaty72, uważasz tak jak Cejrowski że opozycja jaką mają być republikanie naprawde walczy z kłamstwem i złem? :)”
  Cytat Lenina: “Najlepszą drogą do kontrolowania opozycji jest prowadzenie jej samemu”, więc zapewne to samo ogólnoświatowe lobby rządzące i tu, i tam przejęło całkowitą kontrolę, a my- społeczeństwo jesteśmy bezsilni, żeby zmienić coś pokojową, cywilizowaną drogą. Ale cieszę się, że są takie wywiady, gdzie cała lub znacząca część prawdy moze publicznie ujrzec światło dzienne. I mam nadzieję, ze Wojtek C. powiedział to, bo tak mysli, a nie, żeby coś dla kogoś ugrać.

 31. kudlaty72 19.02.2013 22:04

  @Jedr02 mówić o nim to jedno,działać z nim to drugie,a sprawdzić go to trzecie.

 32. matimozg 19.02.2013 22:40

  Dobrze mówi ten Cejrowski. Ja nie mam wątpliwości, że to nie był wypadek-przypadek.
  ad 26. (…)A tak to w jaki sposób jest udowodnione że to nie mogłabyć katastrofa?(…)

  Zobacz na opinie niezależnych biegłych w tej sprawie. I na listę ofiar związanych z tą tragedią:
  http://niezalezna.pl/30087-lista-niewyjasnionych-smierci
  http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2012/10/18/dziwne-i-tajemnicze-smierci-i-samobojstwa/#more-30193

  Po za tym to jest plucie nam Polakom w twarz. Żeby ruskie badały sprawę tragedii naszych głów państwa? 3 lata minęły, ciekawe kiedy poznamy prawdę i czy w ogólę?

 33. Jedr02 19.02.2013 22:45

  Po prostu widze tutaj przedstawianie Cejrowskiego w roli realnej opozycji, pomimo że to człowiek z głównych mediów, a jego poglądy nie są w cale specjalnie skrajnie i oryginalne i groźne dla systemu bo wspisują się w popracie dla oficjalnych głównych sił opozycyjnych. Całkiem spore prawdopodobieństwo że sytuacja z cytatu Lenina zachodzi tutaj. Inteligentny, mocny w słowie, “politycznie niepoprawny”,konserwatywny wspaniale to wtrafia do wielu ludzi o podobnych poglądach. Ale przeciwko komu kieruje choćby w tym wywiadzie? Przeciwko Obamie i Tuskowi. Stając choćby po stronie PiSu czy Republikanów. Czy stronnictw które przy władzy były i częsciowo są. Nawet jeśli mówi szczerze to w tym momencie jego słowa są szkodliwe. Nakierowywują zaufanie w stronnictwa, które już pokazały że ludziom to one nie służą, chyba że swoim 🙂

 34. matimozg 19.02.2013 22:48

  Nie chodzi kto po czyjej jest stronie, tylko że dobrze mówi o sprawie NIEprzypadkowej katastrofy smoleńskiej.

 35. Jedr02 19.02.2013 22:58

  matimozg, to nie są dowody tylko opinie 😛 A co w ogóle znaczy niezależny biegły? Każdy jest od czegoś niezależny. Manipulacje ja tu widzę, używanie słów które mają mi się dobrze kojarzyć i podnosić wiarygodność, a jednocześnie nic nie znaczą.

  A skąd wiesz że dobrze? Tak mówią (nie)zależni eksperci? 🙂 To jest właśnie wytwarzanie sztucznych antagonizmów. Ja będę wątpił, ale Ty będziesz mi wmawiał że no są dowody, eksperci tak mówią i poprzesz w tym teraz każdego kto też tak będzie mówił. A to nawet nie ma większego znaczenia, bo nawet jak to był zamach, to co dla nas maają za znaczenie jakieś spory między oprawcami społeczeństwa, pozbyć się trzeba zwierzchności ich wszystkich 😛

 36. matimozg 19.02.2013 23:06

  Nie zamierzam ci nic wmawiać. Wiadomo, że biegli mogą być też zaprzedani przez inne grupy wpływu, ale popatrz na matactwo rządu. Nie potrzeba dowodów żeby zobaczyć, że rosja i nasi rządzący robią wszystko, aby Polacy uwierzyli w ich wersję i zapomnieli o całej sprawie.

 37. Jedr02 19.02.2013 23:28

  To jest widzenie tego co się chce widzieć. Bo też co mają innego robić? Mówić że to oni zrobili? Ale być może to był zamach. Ale jak ktoś wzywa na barykady, do walki z władzą to się chyba powinien cieszyć z tego że część z nich umarła i zostało mnieć do zwalczenia. A nie łykać papkę miedialną. Bo też popatrz nie tylko na to co odwala rząd, ale też ciągłe spekulacje z drugiej strony. Cały czas są jakieś nowe fakty, od lat już właściwie 🙂 Ale cały czas są nowe. I pewnie za pół roku się dowiemy jeszcze innych ciekawostek. Ja bardziej niż mataczenie widze tu stworzenie potężnej machiny angażaujących ludzi w jakiś bezsens 😛 Porachunki uzurpatorów to na pewno najlepsze zajęcie dla ludu.

 38. matimozg 19.02.2013 23:33

  Zobaczymy co przyniesie przyszłość. Ja nie wierzę w takie przypadki…

 39. pasanger8 20.02.2013 03:07

  Jak dla mnie nie ma dowodów na zamach a w ogóle cała dyskusja o tym czy był to zamach czy nie jest bez sensu i jest tematem zastępczym.Bezrobocie od tego spadnie jakiś realny problem tego kraju się rozwiąże?Nie zwyczajnie rosyjski agent wpływu lub też klient psychiatryka lub też ostatni sprawiedliwy(co kto woli) Antoni M. trwoni pieniądze podatników na głupoty. @ matimozg skoro tobie nie trzeba na coś dowodów to spoko.

 40. aZyga 20.02.2013 08:11

  Niema dowodów ? Chłopie to zobacz analizę niezależnych ekspertów i zobaczysz ile znaleźli nieścisłości i zakłamań.Sama trajektoria lotu kłóci się z prawami fizyki.
  A co do WC to polecam jego książki, chłop pisze niesamowicie, płakałem ze śmiechu. I co trzeba powiedzieć jest bardzo szczery, pisał o takich rzeczach, że ja bym chyba tego nie ujawnił.A i potrafi przyznać się do błędu publicznie, przepraszając – przykład Sojki.

 41. kudlaty72 20.02.2013 09:06

  @Jedr02 Dla mnie jest ważne,że facet odważnie mówi ludziom o tym,że Czwarta Rzesza nie jest ich matką tylko stręczycielką.Na tym etapie nie ma znaczenia czy robi to szczerze,czy jest jak sugerujesz podwójnym agentem,w mojej ocenie oczywiście.

 42. ppp 20.02.2013 09:34

  @Fenix promujesz DB, popieram ideę, ale dla zaistnienia demokracji bezpośredniej potrzebna jest spora świadomość społeczna w przeciwnym wypadku skutki będą opłakane

  a Wojciech Cejrowski to dobrze że ma odwagę i chęć do jawnego demonstrowania swoich nie koniecznie politycznie poprawnych poglądów, ale nie ryzykował bym powierzania mu funkcji publicznych, przy jego braku tolerancji już zdrowo kulejąca demokracja była by jeszcze bardziej zagrożona

 43. JamiroQ 20.02.2013 11:43

  Co ma wisieć, nie utonie…

 44. XXIRapax 20.02.2013 19:46

  Lakszmi 19.02.2013 19:06
  Ja uważam, że zarzewiem satanizmu jest Bruksela. To mnie czyni złym i okrutnym katolem? Po prostu moja opinia. Nie we wszystkich musimy być ze sobą zgodni. Mówicie, że Cejr jest zdrajcą, oszołomem i hipokrytą, a sami codziennie żrecie GMO, jeździcie do pracy na krwawym paliwie i grzejecie kawkę na ruskim gazie… Teraz zapomnijcie o tym co przed chwilą napisałem bo robię codziennie to samo co wy. Tak, jestem hipokrytą, ale nic nie mogę poradzić na ten stan rzeczy, ponieważ ktoś na gorze zadecydował o tym, że będę palił ruski gaz, jeździł na krwawym paliwie i żarł G(ówno)MO. Mogę nawet założyć moherowy czepek, byle ten syf się skończył:>

 45. Rozbi 20.02.2013 21:27

  Cytat:
  “O prawdę trzeba walczyć nawet z przeciwnikiem, o którym wiemy, że nas pokona. To kwestia pryncypiów, godności.”

  Czyżby na pewno?

  Przecież pełno mamy we współczesnym świecie przykładów jednostek, instytucji, ba! nawet całych państw – które walczyły o prawdę- i dobrze wiemy jak ta walka się dla nich skończyła.

  Więc Panie Wojciechu – czy naprawdę gra jest warta świeczki – to że politycy kłamią jest tak samo pewne jak śmierć i podatki – ja dla własnego spokoju przyjmuje iż KAŻDE słowo wypowiedziane przez polityka jest kłamstwem – z taką świadomośćią żyje się łatwiej i lepiej.

  Natomiast wymagać tego żeby prawda trafiła do “opinii publicznej” – to trochę życzenie na wyrost – nierealistyczne i nawet niebezpieczne.

 46. Murphy 21.02.2013 10:34

  @Rozbi: Opinia publiczna w większości przypadków nie chce znać prawdy, bo w kłamstwie żyje im się lepiej, gdyż ich sumienie nie targa.

  Poza tym ludzie są tak zmanipulowani telewizorem, że nawet jak by im prawda usiadła na twarzy to jej nie zauważą.

 47. Rozbi 21.02.2013 17:01

  Nie zrozumieliśmy się – wg mnie po prostu dociekanie prawdy nie jest opłacalne. Więcej z ujawnienia 100% prawdy o zamachu byłoby złego niż dobrego.

  Gra nie jest warta świeczki w tym wypadku – rozbity samolot i śmierć kilkudziesięciu de facto NIC nie zmieniło w naszym życiu.

 48. Monia33T 21.02.2013 17:40

  Dokładnie Łukasz,to fakt nie zaprzeczalny, a ludzie wolą siedzieć cicho ze strachu lub z wygody, niż dociekać prawdy.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.