To, co robi Macierewicz, nosi znamiona sabotażu

Opublikowano: 07.03.2021 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2449

Po szeregu krytycznych uwag ze strony byłego członka podkomisji smoleńskiej, działania Antoniego Macierewicza spotkały się z negatywnymi opiniami ze strony rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej.

W rozmowie z portalem Gazeta.pl członkowie rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej w gorzkich słowach cenili pracę Antoniego Macierewicza na stanowisku przewodniczącego Podkomisji do Ponownego Zbadania Wypadku Lotniczego, tzw. podkomisji smoleńskiej. „Decyzje o dalszym działaniu podkomisji podejmuje kierownictwo PiS. Nawet jeśli my, rodziny ofiar, już w tę podkomisję nie wierzymy” – oceniła w rozmowie z portalem osoba z rodzin smoleńskich.

Rodziny smoleńskie opowiedziały w rozmowie z portalem o toczącym się w obrębie podkomisji sporze między zwolennikami Antoniego Macierewicza a grupą buntowników. „To, co robi Macierewicz, nosi znamiona sabotażu. Rozpętał piekło w podkomisji” – opowiedziała jedna z osób. „Konflikty w podkomisji są faktem. Nie wiem, kto ma rację. Na pewno Ewa Stankiewicz i Glenn Jørgensen są bardzo rozżaleni, bo zablokowano jej film w TVP” – wyjaśniła inna. „Macierewicz powinien zostać odsunięty od podkomisji. Zamiast wyjaśniać katastrofę, uniemożliwia kolejnym jej członkom, którzy nie chcą popierać jego teorii, funkcjonowanie w podkomisji” – powiedział inny członek rodziny ofiar.

Rodziny smoleńskie mają żal do komisji o to, że wciąż nie widać rezultatów jej pracy. „Ludzie z podkomisji z nami niespecjalnie rozmawiają. Jest duże rozżalenie. Jesteśmy też rozczarowani brakiem wyników, to oczywiste” – oceniają.

Niedawno były członek podkomisji smoleńskiej Glenn Joergensen w opublikowanym przez tygodnik „Sieci” tekście skrytykował działania przewodniczącego podkomisji Antoniego Macierewicza i zaapelował o zmianę na tym stanowisku.

Joergensen poinformował, że wbrew temu, co mówił Antoni Macierewicz, członkowie komisji nie znają finalnej wersji raportu na temat wydarzeń z 10 kwietnia 2010 roku. W swoim tekście wymienił też szereg niezrozumiałych dla niego działań Macierewicza, które w jego ocenie wprowadzają chaos i są szkodliwe. Pisze m.in. o braku harmonogramu prac podkomisji i o szkodliwych decyzjach merytorycznych. „Przewodniczący nigdy nie zaplanował ani przedmiotu prac, ani środków, ani zasobów ludzkich w celu przesłuchania świadków, a kiedy przesłuchania te zostały podjęte z inicjatywy własnej członków podkomisji, nakazał zaprzestanie wszelkich przesłuchań świadków w fazie, kiedy zaczęli być przesłuchiwani wyżsi rangą pracownicy wojska” – przekazał Joergensen.

W ocenie członka podkomisji konieczna jest zmiana na stanowisku przewodniczącego, na osobę, która „miałaby kompetencje pozwalające przeznaczyć większość energii na dochodzenie”.

Duńczyk Glenn Joergensen to, jak pisały media, inżynier, pilot, biznesmen i wynalazca, absolwent Duńskiego Uniwersytetu Technicznego. jest właścicielem firmy, zajmującej się doradztwem i opracowywaniem rozwiązań inżynierskich na zamówienie.

W specjalnym oświadczeniu Podkomisja do Ponownego Zbadania Wypadku Lotniczego przekazała, że opublikowany w tygodniku Sieci tekst Glenna Joergensena „jest zbiorem nieprawdziwych informacji, insynuacji i kłamstw niemających nic wspólnego z prawdą i z merytorycznymi pracami Podkomisji”. W ocenie podkomisji artykuł jest „bezprecedensowym atakiem na Przewodniczącego Podkomisji Antoniego Macierewicza”.

Wszystkie nieprawdziwe informacje zawarte w treści publikacji mają zamierzony jeden cel: zdyskredytowanie wszystkich – bez wyjątku – poczynań Antoniego Macierewicza i podważenie jego reputacji jako przewodniczącego. Celem tej publikacji jest zakwestionowanie wartości dotychczasowych prac Podkomisji i współpracujących z nią ekspertów, a tym samym uniemożliwienie ujawnienia prawdy o tragedii smoleńskiej. Jest to działanie na szkodę Państwa Polskiego – napisano w komunikacie podkomisji.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.