„Titanic” znów popłynie

Opublikowano: 25.10.2018 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2196

Druga wersja słynnego brytyjskiego parowca transatlantyckiego Titanic, który zatonął w kwietniu 1912 roku, zostanie zbudowana do 2022 roku – pisze Evening Standard.

Titanic II wypłynie w pierwszy rejs na trasie Dubaj — Southampton, a następnie wyruszy do Nowego Jorku. Statek zostanie wyprodukowany w Chinach na zamówienie australijskiego miliardera Clive’a Palmera, na jego pokład będzie mogło wejść 2400 pasażerów i 900 członków załogi. Zgodnie z koncepcją na nowym statku zostaną odtworzone wnętrza z poprzedniej wersji Titanica, nie będzie też WiFi.

„Blue Star Line odtworzy Titanica, zachowując oryginalne wnętrza statku i wyposażając go w nowoczesne technologie bezpieczeństwa i nawigacji, aby zapewnić pasażerom najwyższy komfort klasy luks” — wyjaśnia założyciel Blue Star Line Clive Palmer.

Początkowo podczas podróży Titanic II miał imitował zderzenie z górą lodową, ale z powodu krytyki Clive Palmer porzucił ten pomysł.

Oryginalna wersja parowca transatlantyckiego Titanic została zbudowana w Belfaście w 1912 roku na zlecenie linii żeglugowej White Star Line. Był to wówczas największy statek na świecie. Jednak podczas pierwszego rejsu na trasie Southampton — Nowy Jork statek zatonął po zderzeniu z górą lodową. Titanic wpłynął na Ocean Atlantycki 10 kwietnia, mając na pokładzie 1317 pasażerów i 908 członków załogi, i zatonął w nocy z 14 na 15 kwietnia. Tragedia pochłonęła życie 1496 ofiar, 712 osób ocalało, uratował je parowiec „Carpathia”.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.