TikTok wywołuje tiki nerwowe

Opublikowano: 08.09.2021 | Kategorie: Telekomunikacja i komputery, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2211

Zdaniem ekspertów na tle pandemii TikTok zwiększył liczbę użytkowników, którzy oglądali filmy osób z zespołem Tourette’a i jego charakterystycznym tikiem nerwowym.

Psycholodzy i badacze specjalizujący się w zespole Tourette’a odnotowali gwałtowny wzrost częstości występowania niefizjologicznych tików nerwowych wśród młodych dorosłych w wieku od 12 do 25 lat. Większość przypadków to kobiety. Powodem tego zjawiska, jak twierdzą eksperci, było oglądanie filmu na TikToku.

Według lekarzy, na tle pandemii TikTok zwiększył liczbę użytkowników, którzy oglądali filmy osób z zespołem Tourette’a i charakterystycznymi tikami i adoptowali ich zachowanie. Naukowcy opisali rozwój takich objawów z powodu mediów społecznościowych jako „funkcjonalne zachowanie przypominające tiki”.

Eksperci zauważają, że młodzi ludzie mogą nieświadomie przejąć z sieci społecznościowych charakterystyczne dla zespołu Tourette’a tiki nerwowe. Liczba przypadków tików bez przyczyn fizjologicznych wzrosła od 1-5 procent do 20-35 od początku pandemii, a psycholodzy nazwali to zjawisko „epidemią podczas pandemii”.

Autorstwo: tallinn
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. 3steta 08.09.2021 14:21

    Za dużo oglądania tik toków sławnej amerykańskiej młodej piosenkarki Billie Eilish,która ma zdiagnozowanego lekkiego Touretta,a nastolatki oglądają ją i bezmyślnie powtarzają. Ale to ciekawe i jednocześnie bardzo niepokojące,że dzieci patrząc na osoby chore na Touretta przejmują ich zachowania.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.