„Tik Tok” zablokował prawdę historyczną o Niemcach

Opublikowano: 17.08.2022 | Kategorie: Świat komputerów, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1323

Konto „Poland24” opublikowało na serwisie „TikTok” film, w którym podjęto kwestię niemieckich zbrodni popełnionych na narodzie polskim w II wojnie światowej.

„60 proc. młodych Niemców uważa, że ich dziadkowie byli ofiarami II wojny światowej. Do tego, że byli sprawcami przyznaje się 7 proc.” – mówił Kacper Płażyński.

Jak przekonuje polityk, w niemieckich podręcznikach nie ma ani słowa o rzezi Woli, powstaniu warszawskim czy mordowaniu Polaków na Zamojszczyźnie. Zamiast informacji o niemieckim bestialstwie i ludobójstwie dokonanym na Polakach, w podręcznikach pojawia się jedynie krótki fragment informujący, że 1 września 1939 roku Niemcy zaatakowały Polskę. „Nie dziwmy się, że ta pamięć historyczna Niemców jest taka krótka i za kilka lat to w ogóle my będziemy sprawcami” – podkreślił na wspomnianym nagraniu.

Tik Tok postanowił jednak zablokować film o niemieckich zbrodniach. „Uwierzycie lub nie, ale poniższa wypowiedź dotycząca niemieckiej polityki historycznej i reparacji wojennych została zablokowana na Tik Toku po tym jak nagranie opublikowało Poland24. Przytoczenie kilku faktów zostało uznanych za mowę nienawiści” – przekazał na „Twitterze” Kacper Płażyński.

W niedawnym sondażu pracowni Estymator dla DoRzeczy.pl zapytano Polaków czy Polska powinna zabiegać o wypłacanie reparacji przez Niemcy za straty wywołane zbrodniami niemieckimi w trakcie II wojny światowej. Twierdząco odpowiedziało 50,3 proc. respondentów, z czego 28,4 proc. wybrało odpowiedź „zdecydowanie powinna”, a 22 proc. „raczej powinna”. Przeciwnego zdania w tej sprawie jest w sumie 43,1 proc. pytanych. 19,8 proc. uważa, że Polska „zdecydowanie” nie powinna domagać się reparacji od Niemiec, a 23,3 proc., że „raczej” nie powinna. Odpowiedź „nie wiem/trudno powiedzieć” wskazało 6,6 proc. badanych.

Autorstwo: Krystian Rusiniak
Na podstawie: DoRzeczy.pl, Twitter.com
Źródło: MediaNarodowe.com

14

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.