Theresa May twierdzi, że internet musi zostać uregulowany

Opublikowano: 06.06.2017 | Kategorie: Polityka, Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 286

Wielka Brytania, kraj który w Europie wspierał i szkolił największą ilość muzułmańskich terrorystów wysyłając ich na wojny w Libii, Iraku i Syrii, obecnie po upadku tamtejszych frontów przyjmuje z powrotem swoje sfrustrowane porażką oddziały. Sam szef MI6 w 2014 roku powiedział, że Wielka Brytania powinna zachęcać dżihadystów walczących w Syrii i Iraku, by “wracali do domu”.

Richard Barrett, były antyterrorystyczny szef MI5 i MI6 powiedział, że pokutujący bojownicy z Al-Kaidy i ISIL muszą mieć świadomość “że jest dla nich miejsce z powrotem w domu”, i jak widzimy po kilku latach szczęśliwie znaleźli swoje miejsce. Po przybyciu do domu terroryści mieli przechodzić “szkolenia deradykalizacyjne” m.in. w międzynarodowym Centrum Badań nad Radykalizacją w King College w Londynie.

Wykorzystani raz przez wywiad terroryści walczący na Bliskim Wschodzie, są obecnie wykorzystywani w kolejnych działaniach wspierających rządową politykę. Zaledwie miesiąc temu premier Wielkiej Brytanii Theresa May wyraziła chęć by Wielka Brytania stała się pionierem regulacji dotyczących wolności słowa w internecie, które skutecznie stworzą nowy, kontrolowany przez rząd Internet. Obecnie po ataku na londyński most dokładnie taki plan wydaje się, iż będzie wchodził w życie.

Jak podała gazeta Independent.co.uk: “W świetle ataku terrorystycznego na londyńskim moście Theresa May powiedziała, że należy wprowadzić nowe umowy międzynarodowe w celu uregulowania internetu. Premier powiedziała, że wprowadzenie nowych zasad cyberprzestrzeni “pozbawi ekstremistów ich bezpiecznych miejsc online” a firmy technologiczne robią nie wystarczająco dużo.

Po ataku w niedzielę rano w wyniku którego zginęło siedem osób i kilkadziesiąt osób zostało rannych, premier wygłosiła komentarze na Downing Street. “Nie możemy pozwolić na to by ta ideologia miała bezpieczną przestrzeń potrzebną do rozwoju – jednak to właśnie internet i duże firmy świadczące usługi ją tworzą” – powiedziała May. “Musimy współpracować z sojuszniczymi demokratycznymi rządami, aby osiągnąć międzynarodowe porozumienia w celu uregulowania cyberprzestrzeni, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się ekstremizmu i planowania terroryzmu”.”

Oczywiście nikt w mediach głównego nurtu nawet nie wspomniał, iż za wszystkie ataki terrorystyczne w Wielkiej Brytanii odpowiedzialny jest rząd, który w pierwszej kolejności sprowadził i stworzył terrorystów, a następnie dał im “bezpieczne przystanie” mimo popełnienia przez nich częstokroć okrutnych aktów przemocy na wojnach. Efektem tej polityki jest już poszerzająca się przestrzeń pozornej walki z terrorem, która obecnie chce odebrać obywatelom świata wolność słowa i wprowadzić stan wojenny.

Sponsorowanie terroryzmu przez brytyjski wywiad wojskowy dla realizacji swoich strategicznych celów nie jest to jednak dla badaczy novum. Całe IRA, bombardujące miasta i terroryzujące mieszkańców kraju przez dekady było kontrolowane przez brytyjski wywiad.

Obecnie jak widać ten sam model działań będzie wykorzystywany do zakończenia wolności słowa w internecie, która doprowadziła m.in. do Brexitu czy wyboru partii UKIP i Donalda Trumpa na prezydenta. Wydaje się więc, że terroryzm wspierany przez rządy będzie kwitł nadal dopóki wszelkie formy opozycji nie zostaną zmiażdżone i nie wrócą pod domenę rządową.

Źródło: PrisonPlanet.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
razowy40i4
Użytkownik
razowy40i4

właśnie właśnie gdyby nie ta pieprzona wolność słowa w internecie było by bezpiecznie …

Stanlley
Użytkownik

babcia kpiara kpi z ludzi i ofiar. Najpierw forsują poprawność polityczną i marksizm kulturowy, czekają na rozpierduchę, na coraz mocniejszą a potem realizują swoje zwyrodniałe pomysły.

replikant3d
Użytkownik

,,Problem,reakcja,rozwiązanie,, Wizytówka NWO…kogoś to jeszcze zaskakuje?….

Timajos
Użytkownik
Timajos

Komentarze pełne nienawiści, nawołujące do stosowania przemocy, uwłaczające ludzkiej godności były, są i będą. Właściciele portali zdają sobie sprawę, że przyciągają czytelników, generują chore emocje i ………… zarabiają. Takie czasy.