Tesla będzie sprzedawać niedrogie dachówki solarne

Opublikowano: 30.10.2019 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Gospodarka, Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1689

Korporacja Tesla zaprezentowała trzecią wersję rozwojową swoich dachówek solarnych do stosowania w domach. Zdaniem ekspertów z tej firmy, koszt instalacji takiego dachu jest o wiele mniejszy niż montaż dachu i paneli słonecznych osobno. Poinformowano również, że spółka planuje instalację rekordowej liczby dachów zdolnych do wytwarzania energii.

Nowy rodzaj paneli słonecznych Tesli, otrzymał nazwą handlową Solarglass. Jest to urządzenie, które wygląda jak zwykła dachówka, która jednocześnie pracuje jako panel słoneczny zdolny do produkcji energii. Poprzednie wersje rozwojowe tego produktu nie były jeszcze dopracowane ale zdaniem prezesa Tesli, Elona Muska, trzecia wersja jest już gotowa do wdrożenia komercyjnego.

Tesla podała już również przybliżoną cenę instalacji tych urządzeń. Dla domu o powierzchni 610 metrów kwadratowych, będzie to koszt około 42 500 dolarów. Moc systemu wyniosłaby wtedy 10 kilowatów. Dla mieszkańców Stanów Zjednoczonych zapewniono również bardzo ciekawą funkcję. Ludzie będą mogą wpisać swój adres zamieszkania i otrzymać pełną kalkulację kosztów usług w zakresie instalacji i konserwacji takiego dachu.

Model biznesowy obrany przez firmę Tesla zakłada, że sprzedawane będą nie tylko panele, ale też usługa ich montażu. W założeniu wszystko miałoby zostać zainstalowane tak szybko, jak to możliwe, szybciej niż konwencjonalne dachówki. W niedalekiej przyszłości planowane jest udoskonalenie procesów , co pozwoli na zamontowanie do 1000 dachów tygodniowo.

Gwarancja na dach zainstalowany przez Teslę wynosi 15 lat. Ma on specjalną technologię Weatherization, która obejmuje nie tylko ochronę przed deszczem, śniegiem i gradem, lecz także wiatrem do prędkości około 290 km/h. Ponadto, „dach słoneczny” wyprodukuje więcej energii niż podobnej wielkości dach wyposażony w tradycyjne panele.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. xc1256 30.10.2019 18:38

    Jeżeli ktoś mam miernik natężenia pola taki do 8GHz, to polecam wybrać się z nim pod panele fotowoltaiczne i zobaczyć co pokarze nagle pojawia się tam parę V/m2…. a 0,3V/m2 jest nawet i 12m od nich. Panele do końca nie działają tak jak się nam wmawia… A oni chcą aby ludzie mieli to na dachu, obłęd…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.