Terrorysta bohaterem filmu o… integracji

Opublikowano: 17.04.2016 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 947

Obywatel Szwecji pochodzenia syryjskiego, który jest jednym z podejrzanych o udział w zamachach bombowych w Paryżu i Brukseli był głównym bohaterem filmu dokumentalnego, który miał pokazywać sukcesy szwedzkiej integracji imigrantów ze społeczeństwem. 23-letni Osama Krayem, którego aresztowano wraz z niedoszłym zamachowcem-samobójcą Mohamedem Albrinim (obywatel Belgii pochodzenia marokańskiego), ponad dziesięć lat temu wystąpił w filmie mającym pokazywać sukces integracji imigrantów spoza Europy ze szwedzkim społeczeństwem. Film zatytułowany był „Bez granic. Film o sporcie i integracji” i wyświetlany był w szwedzkiej telewizji.

11-letni Osama został pokazany jako przykład udanej, pełnej integracji ludzi z kultury pozaeuropejskiej w Szwecji. Christer Girke, kierownik działu marketingu klubu IFK Malmo powiedział, że film miał na celu pomoc imigrantom w integracji, zachęcenie ich do udziału w sportowej rywalizacji w ramach klubów sportowych. Dodał, że ojciec chłopca bardzo chciał widzieć, jak jego syn staje się częścią szwedzkiego społeczeństwa. Osama wraz z rodzicami przeprowadzili się z imigranckiej enklawy w Rosengard na przedmieścia bardziej zróżnicowanego etnicznie Malmo.

Przez lata Krayem pracował w różnych miejscach, odbył nawet staż w radzie miejskiej Malmo. Zniknął w 2014 roku, zabrał wszystkie swoje oszczędności i wyjechał do Syrii. Stamtąd publikował swoje zdjęcia z bronią i sztandarem ISIL. Jego znajomi twierdzą, że poza drobnymi zmianami w ubiorze (bardziej stonowane stroje) nie można było dostrzec jakichkolwiek oznak radykalizacji. Przyznają, że był religijny, nie brał udziału w imprezach i nie pił alkoholu ale nie sądzili, że może zostać radykałem.

Z Syrii do Europy Krayem powrócił wraz z falą imigrantów (na imigranckich łodziach przybyli także dwaj zamachowcy-samobójcy z Paryża). Wylądował na greckiej wyspie Leros legitymując się fałszywym syryjskim paszportem.

Na podstawie: RT.com, Telegraph.co.uk
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. argos1 17.04.2016 10:05

    …przecież dobry terrorysta nie jest zły…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.