Terroryści wjeżdżają do Europy „na uchodźcę”

Opublikowano: 17.04.2016 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 722

Od początku roku do połowy kwietnia do Włoch przypłynęło z Libii 23 739 imigrantów. Jest to wzrost o 21 procent w stosunku do ubiegłego roku, kiedy przybyło 19 589 osób. W całym ubiegłym roku do Włoch dotarło ponad 160 tys. imigrantów. Jednak w ostatnich dniach nastąpił nagły wzrost liczby osób, które wypływają z Libii i są podejmowane na morzu przez włoską marynarkę. Od wtorku do piątku takich osób było prawie 6 tysięcy, czyli jedna czwarta tych, którzy przybyli w ciągu trzech i pół miesiąca. Jest to przypuszczalnie spowodowane lepszą pogodą ale może wskazywać na znacznie większą liczbę imigrantów, którzy będą starali się dotrzeć do Włoch w tym roku. Wśród imigrantów tylko nielicznie to Syryjczycy, większość to mieszkańcy Afryki. Premier Włoch Renzi uspakaja opinię publiczną, stwierdzając “To chwilowy skok, a nie inwazja”.

W Austrii aresztowano pakistańskiego terrorystę powiązanego z atakiem w Mumbaju w 2008 roku. Greckie władze pozwoliły mu przekroczyć granicę UE, chociaż znaleziono przy nim fałszywy paszport syryjski. Z danych służb bezpieczeństwa wynika, że pakistański terrorysta Muhammad Ghani Usman jest jednym z wielu, którzy w przebraniach imigrantów dotarli do Europy. Pakistańczyk i jego towarzysz prawdopodobnie przyjechali do Europy wraz z dwoma zamachowcami, którzy wysadzili się powietrze niedaleko stadionu Stade de France w listopadzie 2015 r.

W trakcie dochodzenia wyszło na jaw, że byli już oni aresztowani kilka miesięcy temu w Grecji, gdy usiłowali wylegitymować się skradzionymi przez ISIL paszportami, jednak zwolniono ich z aresztu i pozwolono kontynuować podróż po Europie. Zatrzymano ich ponownie dopiero w Austrii, już po atakach w Paryżu. Istnieje niebezpieczeństwo, że do tego czasu zdążyli już wziąć udział w planowaniu kolejnych aktów okrucieństwa w Europie.

34-letni Usman, weteran konstrukcji bomb dla pakistańskiej grupy terrorystycznej Lashkar-e-Taiba, która przyznała się do ataków w Bombaju w 2008 r, został zatrzymany w pobliżu Salzburga. Drugi zatrzymany, Adel Haddadi, 28, to Algierczyk podejrzany o przynależność do ISIL i powiązany z atakami w Paryżu. Śledczy uważają, że obaj mężczyźni są członkami „grupy uderzeniowej ISIL”, której celem jest przedostanie się do Europy jako fałszywi uchodźcy i planowanie na jej terenie zamachów. Prowadzone na terenie wielu krajów śledztwo wykazało, że „na uchodźcę” przedostało się do Europy bardzo wielu terrorystów.

Informatorzy mający dostęp do takich grup donoszą o planach kolejnych ataków na dużą skalę na terenie Europy, w tym w Wielkiej Brytanii. Istnieją dowody na to, że wyspecjalizowana siatka z siedzibą w Europie pomaga w sprowadzaniu dżihadystów na kontynent europejski, organizując dla nich kryjówki i fałszywe dokumenty.

Członkowie gangów odpowiedzialnych za ataki w Paryżu i Brukseli dostali się do Europy w taki właśnie sposób. Usman, powiązany nie tylko z Lashkar-e-Taiba, ale również z inną grupą terrorystyczną, Lashkar-e-Jhangvi, oraz Haddadi, przedostali się na grecką wyspę Leros 3 października. Raport greckiej policji zawiera informacje, że używali oni syryjskich paszportów wystawionych na nazwiska Faycal Alaifan oraz Fozi Brahi. Tą samą łodzią, liczącą 198 osób, płynęli też zamachowcy z Paryża pod fałszywymi nazwiskami Ahmad al-Mohammed oraz Mohammad al-Mahmod.

Usman i Haddadi zostali aresztowani, ponieważ służby ustaliły, że ich paszporty należały do partii 4000 paszportów skradzionych przez ISIL, jednak 28 października zostali wypuszczeni na wolność. Ubiegali się potem o azyl w centrum dla uchodźców w Salzburgu, już po paryskich atakach. Aresztowano ich ponownie w grudniu podczas sprawdzania odcisków palców, które figurowały w systemie w powiązaniu z fałszywymi paszportami. W ich telefonie śledczy znaleźli ślady połączeń z telefonami zamachowców z Paryża oraz z numerem należącym do ich przywódcy Abdelhamida Abaaouda, który zginął podczas strzelaniny z policją.

Francuskie służby informują, że Abaaoud przechwalał się kiedyś przyjacielowi, że pomógł przedostać się do Europy 90 dżihadystom. Po przeszukaniu telefonu, oprócz Usmana i Haddidiego aresztowano jeszcze dwie osoby starające się o azyl. Pakistańczyk i Algierczyk zaprzeczają stawianym im zarzutom, niemniej jednak przesłuchani zostali przez francuski wywiad i czekają na ekstradycję do Francji. Śledczy starają się ustalić, czy planowali oni wziąć udział w paryskich atakach i tylko zmuszeni zostali do zmiany planów przez aresztowanie w Grecji.

Dochodzenie prowadzone przez Francuzów wykazało, że większość terrorystów przedostaje się do Europy „na uchodźcę”, podróżując z Turcji do Grecji na syryjskich paszportach. Następnie zaopatrzeni zostają przez ISIL w fałszywe belgijskie dowody osobiste, które pozwalają im podróżować bez ograniczeń na terenie strefy Schengen. Claude Moniquet, były agent francuskiego wywiadu powiedział: “Bardzo łatwo było ISIL skorzystać z otwartych granic – szybko się przystosowują”.

Autorstwo: (g) i aQ
Źródło: Euroislam.pl
Kompilacja 2 wiadomości: WolneMedia.net


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.