Szwecja nie pozbawi terrorystów obywatelstwa

Opublikowano: 14.02.2016 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 4

Szwedzki parlament odrzucił propozycję antyimigracyjnej partii Szwedzkich Demokratów, która chciała pozbawiać obywatelstwa osoby skazane za terroryzm. Nowe prawo antyterrorystyczne przewiduje jednak więzienie za podróże na Bliski Wschód w celu udziału w walkach.

Szwedzcy Demokraci zgłosili poprawkę do nowego prawa antyterrorystycznego, powołując się na nowe przepisy uchwalone tego samego dnia przez francuski parlament. Konserwatywni przeciwnicy imigracji chcieli pozbawiać obywatelstwa osoby, które byłyby skazane za przestępstwa związane z terroryzmem. Ich wniosek nie spotkał się jednak z akceptacją ze strony innych partii, stąd poparło go jedynie 45 deputowanych, przeciwko było 236, zaś wstrzymało się 16 parlamentarzystów reprezentujących skrajną lewicę.

Ostatecznie przyjęto jednak nowe prawo antyterrorystyczne, które zaostrza dotychczasowe ustawodawstwo. Przewiduje ono, że osoby wyjeżdżające na Bliski Wschód w celu przyłączenia się do grupy terrorystycznej, będą musiały liczyć się z karą dwóch lat więzienia. Osoby biorące udział w szkoleniach mających na celu przygotowywanie zamachów trafią za kraty na sześć lat, natomiast dwa lata w areszcie spędzą osoby wpłacające pieniądze dla grup ekstremistycznych.

Służby wywiadowcze w Szwecji zarejestrowały ogółem 292 osoby, które od 2013 r. przyłączyły się do grup dżihadystycznych, z czego do kraju wróciły 133.

Na podstawie: TheLocal.se
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
argos1
Użytkownik
argos1

Jak widać na przykładzie Szwecji, że dobry terrorysta nie jest zły…