Teksas zakazał obowiązkowych szczepień na COVID-19

Opublikowano: 13.10.2021 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1177

Joe Biden swoje, a gubernatorzy swoje. Podczas gdy prezydent USA oraz jego administracja planują legalny prawnie przymus szczepień na COVID-19, gubernator Teksasu – Greg Abbott – chce całkowitej dobrowolności w tej kwestii.

Abbott wydał zakaz wprowadzania w Teksasie obowiązku przyjmowania szczepionek na koronawirusa. Także prywatni pracodawcy nie będą mogli nakazać swoim pracownikom przyjęcia szprycy. Joe Biden chce natomiast, aby wszystkie firmy w Stanach Zjednoczonych, które zatrudniają co najmniej 100 pracowników, wprowadziły nakaz zaszczepienia dla każdego z nich.

Treść rozporządzenia wydanego przez Abbotta jest następująca: „Żaden podmiot w Teksasie nie może przymuszać do przyjęcia szczepionki na COVID-19 jakiejkolwiek osoby, w tym pracownika lub konsumenta, którzy nie chcą przyjąć takiej szczepionki z jakichkolwiek powodów”.

Sprawa budzi liczne podziały w USA i nie tylko.

Wydaje się, że po upływie tak długiego czasu od rozpoczęcia globalnej akcji szczepień, chyba każdy zdaje sobie sprawę z tego, że nawet 100-procentowe wyszczepienie ludzkości, nie będzie w stanie powstrzymać ekspansji nowych wariantów koronawirusa. Może za to narażać na ogromne długofalowe ryzyko wystąpienia niepożądanych skutków ubocznych, które udowodnią, że lekarstwo było gorsze od choroby.

Autorstwo: Marcin Kozera
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 22, średnia ocena: 4,77 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
AstroCris
Użytkownik
AstroCris

Wychodzi że Teksas ma wiekszą autonomie w USA niż Polska w UE. Ciekawe czy wg niektórych analogicznie oznacza to wyjście Teksasu z USA? Czy rząd centralny będzie karał Teksas za łamanie praworządności? :D

flipper
Użytkownik
flipper

zostaję fanem Grega Abbott’a