Teksas wznawia budowę muru na granicy z Meksykiem

Opublikowano: 10.02.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1263

Władze stanu Teksas wznowiły budowę muru wzdłuż granicy z Meksykiem po miesiącach negocjacji z właścicielami prywatnych nieruchomości — poinformowała amerykańska telewizja Fox News, powołując się na gubernatora tego stanu, Grega Abbotta.

„Teksas buduje swój własny [niezależny od władz federalnych] mur graniczny” — napisał na „Twitterze” gubernator Abbott, dodając, że polityka migracyjna prezydenta Stanów Zjednoczonych Joe Bidena jest „nieskuteczna”.

Jak zauważa kanał telewizyjny, projekt muru granicznego był opracowywany przez kilka miesięcy, po czym władze państwowe zatwierdziły podpisanie z firmą budowlaną kontraktu o wartości 167 mln dolarów. Budowa muru ma zostać zakończona już w ciągu najbliższego roku.

Wcześniej władze 20 stanów USA, kontrolowanych przez Republikanów, wystąpiły do sędziego federalnego z żądaniem zawieszenia programu pomocy dla migrantów. Inicjatywę tę wspierał również Teksas. Stany sprzeciwiły się nowym środkom prezydenta USA Joe Bidena.

Źródło: pl.News-Front.info


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.