Nie chcą by Teksas był dłużej częścią USA

Opublikowano: 03.07.2016 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 805

Brytyjskie referendum w sprawie wyjścia Zjednoczonego Królestwa z Unii Europejskiej zainspirowało zwolenników odłączenia się Teksasu do Stanów Zjednoczonych – pisze „The New York Times”.

Na portalach społecznościowych staje się coraz bardziej popularny hasztag #Texit. Użytkownicy “Twittera” apelują do gubernatora stanu Grega Abbotta, by podjął odpowiednie kroki w tym kierunku. Do postów dołączana jest mapa Stanów Zjednoczonych bez Teksasu.

​Lider organizacji Texas Nationalist Movement Daniel Miller oświadczył, że inicjatywę popiera 250 tysięcy osób. Za pośrednictwem “Twittera” regularnie informuje on gubernatora stanu o potrzebie rozpisania referendum.

„The New York Times” pisze, że Brexit wpłynął też na mieszkańców Nowej Anglii. W mieście Manchester w stanie New Hampshire w niedzielę propagowano NHexit. Ruch na rzecz oddzielenia się stanu Vermont też cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród Amerykanów.

​Teksas nie ma podstaw prawnych do wyjścia ze składu USA. W 2013 roku Biały Dom, komentując petycję w sprawie oddzielania się stanu, oświadczył, że ojcowie założyciele w amerykańskiej konstytucji nie przewidzieli takiej możliwości.

Teksas w latach 1836-1845 był, po oddzieleniu się od Meksyku podczas wojny o niepodległość, niezależnym państwem. W 1845 roku Teksańczycy zagłosowali za przyłączeniem się do USA.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.