Technologia Amazona bezdotykowego odczytu z dłoni

Opublikowano: 30.09.2020 | Kategorie: Gospodarka, Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1063

Klienci w sklepach w pobliżu kampusu Amazon w Waszyngtonie mogą „błysnąć” dłonią, aby wejść i kupić towary. Amazon wprowadza nową technologię bezdotykowego odczytu biometrycznego z dłoni, która skanuje prawą rękę, co w dalszej kolejności umożliwia kupowanie i sprzedawanie w sklepach.

Według Dilipa Kumara, wiceprezesa Physical Retail & Technology, firma wybrała rozpoznawanie dłoni, ponieważ jest to najbardziej optymalna forma identyfikacji oraz opłaty elektronicznej. „Jest to technologia zbliżeniowa, co naszym zdaniem docenią klienci, zwłaszcza w obecnych czasach” – napisał Kumar.

To z kolei oznacza, że wraz z szybkim upływem czasu, technologia zbliża nas coraz bliżej do systemu apokaliptycznego „Znaku Bestii”, w którym wszystkie transakcje kupna i sprzedaży odbywać się będą poprzez znak osadzony w tylnej części prawej dłoni lub na czole. Firma Amazon ogłosiła, że będzie oferować płatności zbliżeniowe: Amazon One, od dołu prawej ręki, zwane Palm Recognition Technology.

Firma spodziewa się udostępnić Amazon One jako opcję w innych sklepach Amazona w najbliższych miesiącach, co może oznaczać sklepy spożywcze Whole Foods Market. Ale Amazon uważa, że ​​ta technologia znajdzie zastosowanie również w biurach, urzędach i z czasem w większości gałęzi gospodarki. „W większości środowisk detalicznych Amazon One może stać się alternatywną opcją płatności lub karty lojalnościowej. Amazon One wraz z urządzeniem będzie znajdować się przy kasie obok tradycyjnego systemu sprzedaży” – napisał Dilip Kumar.

Źródło: Globalne-Archiwum.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 6, średnia ocena: 3,33 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o