Technologia Amazona bezdotykowego odczytu z dłoni

Opublikowano: 30.09.2020 | Kategorie: Gospodarka, Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2605

Klienci w sklepach w pobliżu kampusu Amazon w Waszyngtonie mogą „błysnąć” dłonią, aby wejść i kupić towary. Amazon wprowadza nową technologię bezdotykowego odczytu biometrycznego z dłoni, która skanuje prawą rękę, co w dalszej kolejności umożliwia kupowanie i sprzedawanie w sklepach.

Według Dilipa Kumara, wiceprezesa Physical Retail & Technology, firma wybrała rozpoznawanie dłoni, ponieważ jest to najbardziej optymalna forma identyfikacji oraz opłaty elektronicznej. „Jest to technologia zbliżeniowa, co naszym zdaniem docenią klienci, zwłaszcza w obecnych czasach” – napisał Kumar.

To z kolei oznacza, że wraz z szybkim upływem czasu, technologia zbliża nas coraz bliżej do systemu apokaliptycznego „Znaku Bestii”, w którym wszystkie transakcje kupna i sprzedaży odbywać się będą poprzez znak osadzony w tylnej części prawej dłoni lub na czole. Firma Amazon ogłosiła, że będzie oferować płatności zbliżeniowe: Amazon One, od dołu prawej ręki, zwane Palm Recognition Technology.

Firma spodziewa się udostępnić Amazon One jako opcję w innych sklepach Amazona w najbliższych miesiącach, co może oznaczać sklepy spożywcze Whole Foods Market. Ale Amazon uważa, że ​​ta technologia znajdzie zastosowanie również w biurach, urzędach i z czasem w większości gałęzi gospodarki. „W większości środowisk detalicznych Amazon One może stać się alternatywną opcją płatności lub karty lojalnościowej. Amazon One wraz z urządzeniem będzie znajdować się przy kasie obok tradycyjnego systemu sprzedaży” – napisał Dilip Kumar.

Źródło: Globalne-Archiwum.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.