Teatr Żydowski dostanie 150 milionów

Opublikowano: 02.09.2018 | Kategorie: Kultura i sport, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 596

Rada Warszawy postanowiła przyznać pieniądze na rewitalizację i adaptację kamienicy, która w ciągu najbliższych kilku lat stanie się stałą siedzibą Teatru Żydowskiego. Samorządowcy postanowili wpompować w ten projekt blisko 150 milionów złotych, aby żydowska inicjatywa nie musiała tak jak obecnie wystawiać swoich sztuk w kilku różnych lokalizacjach i nawiązywała do przedwojennego charakteru miasta.

Wspomniane wyżej środki zostaną wydane przede wszystkim na generalny remont kamienicy znajdującej się przy ulicy Próżnej 14, gdzie swoją siedzibę poza Teatrem Żydowskim ma mieć również Centrum Kultury Jidysz. Wybudowana jeszcze w XIX wieku popularna czynszówka jest jednym z niewielu zachowanych do dzisiaj symboli życia społeczności żydowskiej w Warszawie, a po odbudowie w jej środku znajdą się trzy sceny oraz pomieszczenia dla wspomnianego Centrum.

„Teatr Żydowski to jeden z najważniejszych strażników kultury żydowskiej w stolicy, ale i całej Polsce. Stworzenie siedziby, na miarę XXI wieku, dla tej instytucji jest dla nas zadaniem priorytetowym. To nasze zobowiązanie, ale też i odpowiedzialność za kulturę, która była przed wojną stałym elementem krajobrazu Warszawy” – twierdzi radna Małgorzata Zakrzewska z Platformy Obywatelskiej.

Na podstawie: TVP.info
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
emigrant001
Użytkownik
emigrant001

Prototyp polskiego samochodu elektrycznego z unijnym wsparciem kosztował 8 milionów złotych. Brawo Polska, Brawo Ty.

robi1906
Użytkownik

Pan Marchewka powinien być zadowolony.
Inne marchewki dostają taką kasą za darmochę, czemu tu jeszcze nie ma oklasków?,
Panie Marchewka, co się dzieje?.

polach
Użytkownik
polach

Zassali kolejna kasę z naszych podatków albo kredytów, ciężko stwierdzić- jak tacy bogaci jesteśmy to zaraz nam do każdego domu członka narodu wybranego wsadzą na nasze utrzymanie aby potem zabrał nam dom przez zasiedzenie…”władza klubu warszawskiej adoracji” klepnie wszystko co im ich kamraci powiedzą…
A na serio , to przyjdzie czas że im wszytko zabierzemy z powrotem a niepokornych wywalimy stąd na Kamczatkę.Jak się łaskawie więcej ludzi w końcu obudzi i zauważy kto nimi włada.