“Taśmy Kukiza” przyczyną rozłamu u narodowców?

Opublikowano: 25.04.2016 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 625

Po wycieku materiałów, w których były rockman wulgarnie wypowiada się o Arturze Zawiszy i jego rasistowskich kolegach z Ruchu Narodowego, rada polityczna RN nakazała “swoim” posłom założenie własnego koła poselskiego. Ci jednak wolą zostać w Kukiz’15.

“Jak widzę Zawiszę, k.., jak go widzę to białej gorączki dostaję. Jak widzę tych psychopatów, którzy mówią, że należy Żydów mordować k… albo Murzyna zastrzelić, to dostaję białej gorączki” – mówił Paweł Kukiz w prywatnej rozmowie, która została nagrana i upubliczniona w sieci. W dalszej części wypowiedzi nazywa Artura Zawiszę “skurwysynem, który za nim jeździł”. Wspomniany narodowiec stwierdził lakonicznie, że Kukiz “nie zaprezentował się w nagraniu od najlepszej strony”.

Ruch Narodowy poczuł się jednak wyraźnie urażony “białą gorączką” Pawła Kukiza i negatywnym stosunkiem lidera klubu do ich poglądów. Organizacja wydała uchwałę, zgodnie z którą posłowie z RN mają założyć własne koło poselskie i opuścić klub Kukiz’15. Jednak, jak się okazuje, jedynie Robert Winnicki – wódz Ruchu – zamierza dostosować się do tych wytycznych. Pozostali – Adam Andruszkiewicz, Sylwester Chruszcz, Bartosz Jóźwiak i Tomasz Rzymkowski – nie zamierzają dać się zmarginalizować “za ideę” i chcą pozostać w dotychczasowym klubie. Stwierdzili oni, że obrady rady politycznej, która podjęła decyzję o opuszczeniu Kukiz’15 odbyła się bez wymaganego kworum. Jedność RN nazywają “fikcją”, a odpowiedzialność za ten stan leży ich zdaniem po stronie Roberta Winnickiego i Krzysztofa Bosaka.

Autorstwo: JS
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

7 komentarzy

 1. emigrant001 25.04.2016 11:42

  Lubię szczerych ludzi jak Kukiz. Wyborcy wolą hipokrytów. Lemingi lubią obietnice.
  Których jest w Polsce najwięcej?

 2. skyhigh 25.04.2016 12:21

  @emigrant001 – 100 proc prawda!
  a pytanie retoryczne !!!

 3. Waldorfus 25.04.2016 13:48

  Kukiz na prezydenta!

  – jak wołał Janusz Zagórski z NTV…

  „(…)rada polityczna RN nakazała „swoim” posłom założenie własnego koła poselskiego. Ci jednak wolą zostać w Kukiz’15.(…)” – napisał JS

  No tak… wszak kulturą wiele od siebie się nie różnią: chamy z Kukiz15, od wiejskich kołtunów z Ruchu Narodowego.

  Jestem ciekaw tylko jak się czuje w tej sytuacji p. Janusz Zagórski z NTV – ten który tak zabiegał, tak usilnie promował tego arystokratę… – jak widać kulturą nie odbiegającego wiele od folwarcznego pastuszka.
  Panie Januszu Zagórski… czy według Pana, tak właśnie powinna wyglądać przyszła alternatywna elita w Polsce?

  A posłom z Ruchu Narodowego, nie przeszkadzało nawet to, że Paweł Kukiz układał się z kodowską, postkomunistyczną, masońską opozycją. Na tym przykładzie widać gołym okiem, kim są ci ludzie, i jak naprawdę traktują pojęcie relatywizm moralny. Gratuluje wam narodowcy; ale przy tym, zastanawiam się, za kim wy naprawdę stoicie, bo czy za Polską, to osobiście, w to wątpię: Patriotyzmie od machania flagą…: Śpiewający Gwiazdor Kukiz, jest zwykłym sprzedajnym rzezimieszkiem… może grać równie dobrze na weselach; a wy Ruchu Narodowy, – kim wy jesteście?

  Bo co wolno wojewodzie, to nie wolno tobie smrodzie: http://wolnemedia.net/prawo/pomylili-portugalczykow-z-imigrantami/#comment-192445

 4. skyhigh 25.04.2016 14:19

  @waldorfus – jak mniemam wiekszosc z tych, którzy oddali glos na Pawla Kukiza zna jego przeszłość, wie, jakim językiem sie posługuje, co sobą reprezentował- widać ty nie zetknales sie z Kukizem wczesniej wiec jestes wielce zaskoczony i oburzony tą wypowiedzią – współczuje
  pytanie do ciebie – skad wiesz z kim Kukiz sie układał?
  czym podeprzesz swoją wypowiedz “Śpiewający Gwiazdor Kukiz, jest zwykłym sprzedajnym rzezimieszkiem…” ???

 5. Pires 25.04.2016 18:35

  @skyhigh
  Jakoś cicho się zrobiło. Liczyłem, że jednak padnie odpowiedź ze strony Waldorfusa.

 6. Waldorfus 25.04.2016 19:16

  Kultura nowoczesności

  Rozczaruje Pana skyhigh, pamiętam np. jak śpiewał na festynach dla „Platformy Obywatelskiej”, jego parszywy język znam od dawna, pamiętam jak rozmawiał sobie popluwając przy tym na Ziemię z nijakim Dudą, ale nie tym Andrzejem – dziś prezydentem RP, tylko tym od związków zawodowych „Solidarność” (proszę spojrzeć na datę mojego komentarza pod tym linkiem): https://ewastankiewicz.wordpress.com/2013/03/17/koncesjonowana-opozycja-czyli-magdalenka-bis/#comment-2594

  „(…)jak mniemam wiekszosc z tych, którzy oddali głos na Pawla Kukiza zna jego przeszłość, wie, jakim językiem sie posługuje, co sobą reprezentował(…)” – napisał skyhigh

  Jeżeli wiedzieli o tym i głosowali na niego, a wśród nich był nawet filozof/ufolog Janusz Zagórski, to tylko świadczy o nich ile rozumu mają. Wyobraża sobie Pan (nie przechodziliśmy na ty) Panie skyhigh, takiego chama reprezentującego nasz kraj na arenie międzynarodowej? P. Janusz Zagórski jego klakierzy potrafili sobie to wyobrazić jak wiele innych różnych rzeczy.

  „(…)pytanie do ciebie – skad wiesz z kim Kukiz sie układał?(…)” – spytał mnie skyhigh

  No przecież widziałem na kogo głosował i słyszałem wypowiedzi posłów postkomuny, wypowiedziane w afekcie i nagrane telefonem komórkowym, na sali sejmowej, tusz po nieudanym fortelu z wyjęciem kart do głosowania. Musiał bym być idiotą żeby nie wyciągnąć z tego tak prostych wniosków. Na szczęście frakcja Kornela Morawieckiego miała tyle rozumu i się z tego wycofała.

  Kukiz zdradził Polaków i Polskę głosując razem z postkomuną i zaprzańcami, a właściwie nie głosując, tylko razem z nimi organizując obstrukcję pracy parlamentu; robił to z tymi ludźmi którzy knuli przeciwko własnemu krajowi razem z obcymi w UE: frakcjami liberalno lewicowymi, tymi frakcjami które teraz Polskę chcą usilnie zalać napływem emigrantów zagrażających Europie; zagrażających jej terroryzmem i zalewem obcej niebezpiecznej dla nas kultury; kultury w której porywane są, gwałcone i okrutnie obrzezane są małe dziewczynki; kultury barbarzyńskiej, którą lewica i liberałowie – jako nieodpowiedzialni globaliści – obecnie wspierają.

  „(…)czym podeprzesz swoją wypowiedz „Śpiewający Gwiazdor Kukiz, jest zwykłym sprzedajnym rzezimieszkiem…” ???(…) – znowu spytał skyhigh

  Odpowiedź na to pytanie przyjdzie każdemu rozsądnemu i kulturalnemu Polakowi do głowy. Przyjdzie ona do głowy każdemu kto wie czym jest barbaryzacja kultury, i dotknięci nią ludzie.

  Panie skyhigh: zakładam że jest Pan mężczyzną; chyba że nie – pański nicek też o Panu świadczy. Ale jak każdy mężczyzna powinien Pan to wiedzieć; że dżentelmenowi, nawet gdy jest sam, takie wyrazy przez myśl nawet nie przejdą, a co dopiero przez usta.

  Wie Pan Panie skyhigh, z czym na Zachodzie nasi obcy kojarzą Polaków? Opowiem Panu pewną anegdotę: Pyta Polak Anglika: – Gdzie leży Polska?
  – Co takiego?!
  – Polska…
  – A co to jest Polska?
  – Polen, polskie obozy!
  – Aaaaaaaa… k(…)(zastosowałem wycięcie brzydkiego wyrazu, żeby się Baba Józefina znowu nie pogniewała)

  Chciałby Pan Panie skyhigh żeby to z nią tą k(…) (wycięcie) kojarzoną naszą ojczyznę? Bo jeżeli tak: Pan i p. Zagórski tego chcecie, to jesteście takimi samymi zaprzańcami (układającymi się z obcymi przeciwko własnemu krajowi), jak ludzie z „Kodu” „PO” „PSL” „SLD” i tej „Nowoczesnej” (hahaha….! – śmieje się z tej nazwy choć poseł Petru taki szczery nie jest; nie jest taki szczery jak…).

 7. skyhigh 26.04.2016 11:50

  to, że nie chciał dopuscic do wyboru kolejnego PiSowskiego sedziego to znaczy, że zdradził Polske?
  jestes Pan bardzo stornniczy, pro pisowski, masz Pan klapki na oczach, zgrywając dżentelmena i świętoszka wyzywasz człowieka od “sprzedajnego rzezimieszka”

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.