Tarcza antyrakietowa USA na Morzu Czarnym

Opublikowano: 18.11.2011 | Kategorie: Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1129

Amerykanie podali do wiadomości, że w ramach „obrony przeciwrakietowej” (tarcza antyrakietowa) są gotowi rozmieścić swoje okręty wojenne na Morzu Śródziemnym, Czarnym, Barentsa, Północnym i na Bałtyku. Doniósł o tym 15.11.2011 r. dziennikarzom szef MSZ Federacji Rosyjskiej, Siergiej Ławrow podczas swojej podróży w Honolulu, komentując rosyjsko-amerykańskie spotkania w ramach szczytu APEC (Azjatycko-Pacyficzna Współpraca Gospodarcza), donosi ITAR-TASS.

„Amerykanie nie wykluczają, przyznali się nam do tego, że mogą być rozmieszczone okręty wojenne z systemami antyrakietowymi nie tylko na Morzu Śródziemnym ale także na Północnym i Bałtyku” – powiedział minister. „Znajdujemy się w takiej sytuacji z której nie widać wyjścia” – zauważył szef MSZ Federacji Rosyjskiej, mówiąc ogólnie o amerykańskich planach rozmieszczania Tarczy Antyrakietowej.

„Dlatego, że jednostronny plan stworzenia globalnej Tarczy Antyrakietowej USA, który będzie oficjalnie natowskim, ale według całkowicie amerykańskiego wzoru, jest już realizowany” – podkreślił Ławrow. „Są podpisane porozumienia, buduje obiekty na ziemi, bazy nasłuchowo-podsłuchowe i radary.”

„Potwierdza się, że żadnych ograniczeń ten system nie będzie miał, a na pytanie w jakim celu dokonuje się jego przesunięcia na północ, pada odpowiedź, że tak trzeba.”- kontynuował minister. „Na nasz argument odnośnie braku możliwości Iranu wystrzeliwania czegokolwiek w powietrze co doleci do północnych baz, pada odpowiedź, że istnieje możliwość w przyszłości, że to nastąpi a my musimy przewidzieć każdy scenariusz.”

„Nie wszystko przy tym w ramach ich stanowiska jest sensowne bo otwarcie mówi się nam, nie niepokójcie się, to nie jest przeciwko wam.”- dodaje Siergiej Ławrow. „Nas to nie może zadowolić.”

„Na spotkaniach z Amerykanami było to wyraźnie powiedziane”-dodaje minister- „a prezydent Miedwiediew ponownie wszystko potwierdził Obamie, że my chcielibyśmy otrzymać jakieś gwarancje. Gwarancje powinny być jasne i na papierze.”

„Można długo mówić o jakichś hipotetycznych przeszkodach ze strony Kongresu, ale na razie nikt nie próbował takich gwarancji dawać stronie rosyjskiej.”- podkreślił szef MSZ Federacji Rosyjskiej.

Tłumaczenie: RX
Źródło oryginalne: www.3rm.info
Źródło polskie: Stop Syjonizmowi


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Roots Chant Rising 18.11.2011 17:15

    Tak właśnie systemy antyrakietowe są tak potrzebne jak czyrak w odbycie.
    System ochrony lotniczej w dniu 9/11 nie zadziałał bo miał nie zadziałać ,tak samo będzie w tym przypadku jeśli przyjdzie taka potrzeba aby uruchomić ten chory projekt.
    A gdy zniknie jakieś państewko z mapy świata powiedzą sorrrka , no nie zadziałało ale wygramy tą wojnę z terrorem 🙂

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.