Tamara Lich pozostanie w więzieniu

Opublikowano: 09.07.2022 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1244

Tamara Lich, współorganizatorka Konwoju Wolności, została pozbawiona możliwości zwolnienia za kaucją i pozostanie w areszcie, czekając na proces w sprawie zarzutów kryminalnych związanych z protestem w Ottawie.

Sędzia Pokoju Paul Harris powiedział w piątek, że obrona Lich nie dowiodła, że można jej zaufać, że nie popełni ponownie przestępstwa po tym, jak w zeszłym tygodniu została oskarżona o naruszenie warunków zwolnienia za kaucją. Jej prawnik, Lawrence Greenspon, powiedział, że Lich jest „rozczarowana” decyzją i obiecał złożyć wniosek do Sądu Najwyższego w Ontario o ponowne rozpatrzenie kaucji w nadziei na odwołanie się od decyzji Harrisa.

Lich została aresztowana w zeszłym miesiącu i oskarżona o złamanie warunku, który zabrania jej komunikowania się z dziesięcioma osobami związanymi z Konwojem Wolności, za wyjątkiem sytuacji, kiedy obecny jest ich radca prawny.

W czerwcu Lich wzięła udział w gali w Toronto, gdzie odebrała „Nagrodę Wolności” i została sfotografowana z Tomem Marazzo, rzecznikiem protestu.

Na wtorkowym przesłuchaniu w sprawie kaucji, prokurator odtworzył nagranie wideo pokazujące, jak Lich krótko rozmawia z Marazzo po przemówieniu akceptacyjnym. Detektyw z Ottawy Chris Benson zeznał również, że Lich siedziała na gali przy tym samym stole co Marazzo.

Greenspon argumentował, że jeśli był jakiś kontakt między Lichem i Marazzo, to był on krótki, i zasugerował, że Lich nie naruszyła warunków jej zwolnienia za kaucją, ponieważ prawnicy reprezentujący ją w procesie cywilnym byli na tym wydarzeniu.

Harris powiedział w swoim orzeczeniu, że obrona nie przedstawiła żadnych dowodów na to, że prawnik Lich był obecny przy stole lub na nagraniu.

Źródło: Goniec.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.