Tamara Lich ponownie aresztowana przez policję

Opublikowano: 28.06.2022 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 874

Tamara Lich, która zasłynęła z uruchomienia zbiórki GoFund Me na Konwój Wolności, została aresztowana w Medicine Hat w Albercie (Kanada). Prawnik Keith Wilson, który kierował zespołem prawnym Konwoju Wolności, potwierdził tę wiadomość w poniedziałek wieczorem.

Lich była zwolniona za kaucją po tym, jak została oskarżona o intrygę, doradztwo w sprawie intryg i inne zarzuty związane z protestami w Ottawie w styczniu i lutym tego roku.

Wilson powiedział, że wciąż próbuje ustalić charakter aresztowania, ale uważa, że może ono opierać się na zarzutach naruszenia warunków zwolnienia za kaucją, które zabraniają jej korzystania z mediów społecznościowych, wypowiadania się przeciwko nakazom szczepień lub „słownie, na piśmie, finansowo lub w jakikolwiek inny sposób wspieranie wszystkiego, co jest związane z Konwojem Wolności”.

Szef ochrony konwoju i były oficer RCMP Danny Bulford napisał na „Twitterze”, że okoliczności aresztowania Lich sprawiają wrażenie, jakby dotyczył jej nakaz obejmujący całą Kanadę, co, jak powiedział, jest „normalnie zarezerwowany dla poważnych przestępstw, takich jak morderstwo, a nie warunków kaucji”.

Lich wróciła do Alberty w zeszłym tygodniu po tym, jak odebrała w Toronto nagrodę George Jonas Freedom Award przyznawaną przez Justice Center for Constitutional Freedoms. Wygłosiła przemówienie o wolności, w którym nie wspomniała słowem o konwoju.

Na przesłuchaniu w sprawie zwolnienia za kaucją na początku tego miesiąca, prokurator próbował przekonać sąd, że Lich złamała warunki zwolnienia za kaucją, ale sędzia odrzucił jego argumentację.

Policja zapowiedziała, że z powodów „transportowych” Lich może stanąć przed sędzią w Ottawie dopiero za 6 dni.

Wydaje się, że aresztowanie to ma bezpośredni związek z naruszeniem warunków zakazu używania jakiejkolwiek telekomunikacji prócz rozmów telefonicznych i SMS.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net

Komentarz „Wolnych Mediów”

Mafia polityczna Justina Trudeau (a właściwie Klausa Schwaba) ją dopadła. Grozili jej, że jeśli odbierze nagrodę, to znowu ją zamkną, i tak zrobili. Nieważne, że słowem nie wspomniała o Konwoju Wolności, ważne, że nagrodę dostała za jego organizację, więc nadużyli władzy i zemścili się. Pacyfikacja Konwoju Wolności, zamrażanie kont bankowych i to, co dzieje się teraz, jest przedsmakiem Nowego Porządku Świata jaki szykują ludzkości „elity” spiskowców ochraniane przez policję i służby specjalne, które nie mają odwagi przeciwstawić się postępującemu totalitaryzmowi i zbrodniom przeciwko ludzkości.

12

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.