Talibowie zostali ewakuowani do Francji

Opublikowano: 25.08.2021 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1263

Narastają kontrowersje związane z francuską ewakuacją z Afganistanu. Samolotami do Francji mieli przybyć jej współpracownicy podczas afgańskiej misji, a tymczasem rozpoznano wśród nich pięciu bojowników Talibanu. Jeden z nich miał pomagać pracownikom francuskiej ambasady w dotarciu na lotnisko w Kabulu, natomiast pozostałych już we Francji zidentyfikowały tamtejsze służby specjalne.

Przed tygodniem Francja poinformowała o rozpoczęciu ewakuacji swojego personelu i współpracowników ze stolicy Afganistanu. Pierwsze osoby trafiły więc do bazy zorganizowanej w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, a następnie zostały przewiezione już do samej Francji. Okazuje się, że wśród nich znajdują się również islamscy bojownicy należący do Talibanu.

Francuskie media na razie mówią o pięciu takich przypadkach. Pierwszym z nich ma być mężczyzna, który wraz z rodziną został zabrany do Francji… w nagrodę. Z karabinem automatycznym w ręku patrolował on okolice ambasady Francji w Kabulu, zaś później miał pomagać pracownikom placówki w przedostaniu się na lotnisko w Kabulu.

Funkcjonariusze służb specjalnych rozpoznali pięciu kolejnych talibów po ich przybyciu do Francji. Znajdują się oni obecnie pod obserwacją funkcjonariuszy, odbywając kwarantannę w jednym z hotelów pod Paryżem. Media zwracają uwagę na fakt, że nie mają oni ograniczonej swobody poruszania się, jednak nie mogą opuszczać miejscowości Noisy-le-Grand.

Rzecznik francuskiego Zjednoczenia Narodowego, Julien Odoul, przypomniał w tym kontekście powtarzane od 2012 roku słowa swojej szefowej, Marine Le Pen. Zwraca ona cały czas uwagę na fakt wykorzystywania szlaków imigracyjnych przez terrorystów, postulując z tego powodu prewencyjny zakaz wjazdu dla niesprawdzonych wcześniej Afgańczyków.

Na podstawie: Leparisien.fr, France24.com
Zdjęcie: Wikimedia Commons
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.