Talibowie odwiedzili Chiny. Mają odciąć się od terrorystów

Opublikowano: 30.07.2021 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1529

Taliban co prawda nie przejął jeszcze władzy w Afganistanie, ale jego delegacja została przyjęta przez szefa dyplomacji Chińskiej Republiki Ludowej. Wang Yi wyraził przy tej okazji oczekiwanie, że talibowie zerwą swoje związki z ugrupowaniami terrorystycznymi, a zwłaszcza ze zwalczanym przez Chińczyków Islamski Ruch Wschodniego Turkiestanu.

Do miasta Tiencin w północnej części Chin przybyła licząca dziewięć osób delegacja Talibanu. Na jej czele stał szef polityczny afgańskiego ugrupowania, czyli kierujący biurem grupy w Katarze mułła Abdul Ghani Baradar. Warto zauważyć, że na początku lipca przedstawiciele talibów odbyli podobną wizytę w stolicy Rosji.

Chińczycy w komunikacie po spotkaniu podkreślili swoje dyplomatyczne możliwości, a więc wyrazili zainteresowanie pośredniczeniem w rozmowach pokojowych między Talibanem a rządem w Kabulu. Jednocześnie oczekują jednak od talibów, aby odcięli się oni od organizacji terrorystycznych. A zwłaszcza od Islamskiego Ruch Wschodniego Turkiestanu, dążącego do oderwania od Państwa Środka prowincji Sinciang.

Wang zauważył ponadto, że Chiny jako największy sąsiad Afganistanu zawsze szanowały suwerenność, niezależność i integralność terytorialną Afganistanu. Szef chińskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych odniósł się również do pospiesznego wycofywania się z Afganistanu wojsk Stanów Zjednoczonych i NATO. Jego zdaniem dzięki temu Afganistan może ustabilizować swoją własną sytuację i zacząć rozwijać się gospodarczo.

Baradar z kolei zapewniał gotowość współpracy z każdym ugrupowaniem, które dąży do budowy powszechnie akceptowanego systemu politycznego i będzie chronił praw miejscowej ludności.

Na podstawie: Globaltimes.cn, Voanews.com
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Szurnięty Mędrzec 31.07.2021 02:16

    Świetnie, kolejny krok ku zakończeniu bezsensownych konfliktów, wywoływanych przez mafię chazarską

  2. janpol 01.08.2021 01:19

    Banda durniów. Chińczycy na pewno im pomogą tak jak “swoim” muzułmanom (może wymuszą jak w Chinach wyznaczanie na imamów kobiety?). Ale co mnie to obchodzi, niech robią co uważają…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.