Taksówkarze walczą o swoje

Opublikowano: 02.09.2021 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1906

Taksówkarze MPT zebrali się w poniedziałek przed południem na proteście na błoniach Stadionu Narodowego. Protestowali przeciwko szemranej prywatyzacji przedsiębiorstwa, które samorząd Warszawy sprzedał synowi założyciela TVN.

Jak informuje Warszawa.TVP.pl, kierowcy MZA i MPT zrzeszeni w Związku Zawodowym Kierowców RP przy MZA domagają się od władz tej miejskiej spółki i miasta wyjaśnień w sprawie przejęcia marki MPT przez iTaxi.

W poniedziałek na błoniach Stadionu Narodowego zebrało się kilkadziesiąt taksówek z logo stołecznej korporacji taksówkowej. Co rusz dojeżdżały kolejne taksówki. Kierowcy w ramach protestu oklejali szyby swoich aut naklejką z napisem „Nie sprzedaży MPT”.

W grupach dyskutowano o sposobie na zablokowanie przejęcia MPT przez iTaxi. „Nic nie wiedzieliśmy o tym, że MZA nas sprzedaje. Nie wiemy, na jakiś zasadach został wybrany oferent, jakie były zasady konkursu” – mówili taksówkarze.

„Dla mnie dziwne jest to, że odbyło to się w stylu lat dziewięćdziesiątych. Wtedy było wszystko przejmowane na zasadzie dzikiej reprywatyzacji” – powiedział Łukasz Mościcki, wieloletni taksówkarz MPT. „Taksówkarze rozumieją konieczność reprywatyzacji, ale jak mówią, tu widać ewidentnie, że ktoś chce się pozbyć marki” – mówi pan Łukasz.

Pomysłów na zablokowanie umowy mają wiele, m.in chcą utworzyć spółkę pracowniczą, która zaproponowałaby wykupienie MPT z rąk MZA. „Próbowaliśmy coś takiego w 2014 roku. Niestety wtedy miasto nam odmówiło. Teraz bardzo chętnie z powrotem wrócilibyśmy do rozmów” – przekazał Henryk Rodzoś, kierowca MPT.

Przedstawiciele taksówkarzy MPT pojechali do Sejmu, by spotkać się z posłami PiS m.in z Paweł Lisieckim i Olgą Semeniuk. Odprowadzili ich taksówkarze, którzy wolno, nie blokując ruchu, przejechali w pobliży budynku Sejmu. Nie chcemy blokować ruchu i utrudniać życia warszawiakom – deklarowali kierowcy MPT.

Miejskie Przedsiębiorstwo Taksówkowe istnieje w Warszawie od 70 lat. „Sam znak, jak i marka MPT jest symbolem Warszawy” – mówią taksówkarze. „Utrata wizerunku warszawskiej taksówki jest krokiem do utraty jednego z największych przewoźników taksówkowych. Znak firmy MPT kojarzony był i jest z taksówką zaufania publicznego, utrata tej marki niesie za sobą nieodwracalne skutki. Czy Warszawa, jako stolica środka Europy nie powinna pielęgnować i dbać o dobro firmy, której miasto jest właścicielem?” – pytają związkowcy.

Spółka, która jest nabywcą MPT, należy do syna Jana Wejcherta, założyciela TVN. Cena transakcji nie została podana do wiadomości publicznej.

Źródło: NowyObywatel.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.