Taksówką za darmo, ale… dwa razy w miesiącu

Opublikowano: 06.12.2018 | Kategorie: Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2200

Wrocław wdraża program Taxi 75+. Dzięki niemu seniorzy będą mogli pojechać do lekarza lub urzędu taksówką bez żadnych opłat. Niestety taki przejazd będzie przysługiwał tylko dwa razy na miesiąc.

Portal Wroclaw.pl informuje, że Wrocław nową ofertę dla seniorów przygotował ze stowarzyszeniem Żółty Parasol. Miasto na darmowe taksówki dla seniorów w pilotażowym programie Taxi 75+ przeznaczy 400 tysięcy złotych. Z taxi dla seniorów mogą korzystać osoby, które ukończyły 75. rok życia i są użytkownikami Wrocławskiej Karty Seniora.

Niestety przejazd do lekarza i z powrotem liczy się jako dwa kursy – zatem wystarczy jedna wizyta lekarska lub w urzędzie i limit przejazdów jest na cały miesiąc wykorzystany. W dodatku kierowca czeka tylko przez kwadrans na powrót interesanta. Kurs osoba starsza musi zamówić aż z trzydniowym wyprzedzeniem.

Podobne rozwiązania na początku tego roku wdrożył Poznań. Były tam także inne pomysły ułatwiające życie osobom starszym, np. bezpłatne wizyty specjalisty od usterek technicznych, tzw. złotej rączki.

Źródło: NowyObywatel.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6 komentarzy

 1. Radek 06.12.2018 13:08

  Pogłupieli. Będzie więcej formalności niż pożytku, a kasa się rozpłynie.

 2. mr_craftsman 07.12.2018 10:14

  super sprawa, tak móc rozdawać cudze pieniądze.
  człowiek siedzi jak na tronie, obdarowuje poddanych, a ci potem się płaszczą, bo dostali własną kasę, tylko “z namaszczeniem o władzuni”.

 3. Aida 07.12.2018 10:38

  Nie martwcie się, pogoniliśmy złodziejaszków z PO, pogonimy tę “prowolnościową ekipę”.

 4. MvS 07.12.2018 11:06

  I znowu socjalizm bohatersko walczy z problemami nieznanymi w żadnym innym ustroju. A wystarczyłoby podatki obniżyć.

 5. Fenix 07.12.2018 11:21

  @MvS tragedia to podatki ! Dziś obniżymy, jutro podwyższymy i stworzymy nowe, co ?
  Podatki.Utrzymujemy władzę z podatków , dzieląc ludzi ? Dzielimy władzę, likwidując podatki, jednoczymy ludzi!

 6. MvS 07.12.2018 12:04

  Ba, pewnie, że najlepiej w ogóle zlikwidować. I wszystkim zarządzać komisarycznie a finansować z darowizn. Ochroną środowiska, infrastrukturą, służbami porządkowymi i co tam jeszcze z tych podatków się żywi. Tyle, że to dobre dla ludzi z kręgosłupem moralnym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.