Tak zwana wolność słowa w polskiej telewizji

Opublikowano: 29.06.2022 | Kategorie: Media, Publicystyka

Liczba wyświetleń: 826

Proszę państwa, teraz w programie skomentujemy prawa kobiet. Wśród komentatorów ksiądz, prawicowy publicysta i „centrowy” polityk.

Porozmawiajmy o pracownikach, „spirali płacowo-cenowej” i strajkach. Do rozmowy zaprosiliśmy ekspertów z FOR, Lewiatana i dziennikarza z Pulsu Biznesu. Na związkowców miejsca zabrakło.

Teraz skomentujemy prawa osób LGBT+. Wśród komentujących ani jednej osoby LGBT+. Za to nie zabrakło etyka z KUL. Teraz podyskutujemy o kwestii uchodźców na granicach z Białorusią i Ukrainą. Żadnych przedstawicieli uchodźców, czy organizacji uchodźczych.

Polska telewizja wszelkich odcieni od niepamiętnych czasów tak właśnie najczęściej wygląda (choć zdarzają się sporadyczne wyjątki). O kobietach bez kobiet, o pracownikach bez pracowników, o uchodźcach bez uchodźców, o osobach LGBT bez osób LGBT, o niezamożnych bez niezamożnych, o osobach z niepełnosprawnościami bez osób z niepełnosprawnościami, o lokatorach bez lokatorów itd.

Czasem za rzeczników robią politycy, ale jak wiadomo oni się uważają za rzeczników każdego tematu, byleby ich dopuścili „na szkło”.

To jest tak zwany „obiektywizm medialny”. Wiadomo, że przecież związkowcy, kobiety, „elgiebety”, lokatorzy zaczną histeryzować przed kamerami, dlatego trzeba zaprosić „poważnych ekspertów” w krawacie, którzy spokojnie bez emocji nam wyjaśnią, dlaczego jest jak jest i że kompromis jest najważniejszy. A także pięknie przedstawią nam, że ich partykularny interes, jest „interesem ogólnospołecznym”.

Autorstwo: Xavier Woliński
Źródło: Trybuna.info

6

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.