Tak imigranci pokonują płot na granicy polsko-białoruskiej

Opublikowano: 24.05.2024 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1494

Serwis WarNewsPL.com zamieścił na platformie „X” krótki materiał filmowy, na którym widać jak imigranci przechodzą przez płot na granicy polsko-białoruskiej. Jednak nie pokonują go górą, ale przechodzą między metalowymi prętami.

Odgięcie prętów okazuje się nie takie trudne, jeżeli zastosuje się do tego zwykły lewarek samochodowy. Według WarNewsPL.com w takie lewarki imigrantów wyposażają służby białoruskie. Jak widać, Białoruś nie odpuszcza w prowadzeniu wojny hybrydowej z Polską i codziennie wysyła setki imigrantów, którzy szturmują polską granicę. Wielu z nich, pomimo działań polskich służb, udaje się przedrzeć na teren Unii Europejskiej.

Tymczasem, jak informuje portal Straży Granicznej, tylko w poniedziałek i wtorek miało miejsce blisko 400 prób przekroczenia polsko-białoruskiej granicy przez nielegalnych imigrantów. 223 próby nielegalnego przekroczenia granicy odnotowano w poniedziałek 20 maja. Wtorek natomiast to 155 prób. Wszystkie zdarzenia miały miejsce na terenie służbowej odpowiedzialności Placówek Straży Granicznej w Białowieży, Dubiczach Cerkiewnych oraz Czeremsze. W rejonie Białowieży cudzoziemcy usiłowali sforsować graniczną rzekę Przewłokę.

Również nie mało pracy mieli funkcjonariusze Policji działający w ramach wsparcia Straży Granicznej w ochronie granicy państwowej. 20 maja zatrzymali 4 pomocników w nielegalnym przekroczeniu granicy. 60-letni obywatel Ukrainy przewoził pojazdem marki Opel 5 obywateli Afganistanu, którzy nie posiadali dokumentów uprawniających ich do legalnego pobytu na terytorium Polski. 2 obywateli Ukrainy, 31-letni kierowca i 45-letia pasażerka pojazdu marki BMW przewozili 3 obywateli Afganistanu, którzy chcieli dostać się na zachód Europy. 24-letni obywatel Mołdawii usiłował przewieźć w głąb Europy 5 cudzoziemców, którzy uprzednio dokonali nielegalnego przekroczenia granicy.

Wczoraj funkcjonariusze Policji zatrzymali 25-letniego obywatela Belgii. Poruszał się pojazdem marki Lynk&Co na holenderskich numerach. Jego pasażerowie – 7 cudzoziemców, nie posiadali żadnych dokumentów uprawniających ich do legalnego pobytu na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej. Natomiast funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału SG zatrzymali 24-letniego obywatela Mołdawii, który pojazdem marki Renault przewoził 6 cudzoziemców. Cudzoziemcy planowali dostać się w głąb Europy.

Za organizowanie i pomocnictwo w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Wobec wszystkich cudzoziemców zatrzymanych za pomocnictwo, a do tej pory przebywających legalnie w Polsce zostaje równolegle wszczęte postępowanie administracyjne w celu wydania decyzji zobowiązującej do powrotu do kraju pochodzenia. Otrzymają również zakaz wjazdu do państw obszaru Schengen od 5 do 10 lat.

Na podstawie: WarNewsPL.com, StrazGraniczna.pl
Źródło: MediaNarodowe.com [1] [2]
Kompilacja 2 wiadomości: WolneMedia.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. Stanlley 24.05.2024 16:04

  To jakieś drobne o których piszą…. Kompletnie niestrzeżona pod tym względem jest granica polsko-ukraińska – z czego korzystają… teraz trochę trudniej bo jest nowa fala łapanek… są też sposoby “legalne” na studenta – setki tysięcy takich dokumentów wydały uczelnie ukraińskie dla książąt orientu… Kolejnym sposobem jest zakup podrobionego dowodu – tu nie ma kompletnie kontroli. W Gdańsku zatrzymano cizię co miała przygotowanych 50 000 takich dowodów i nimi handlowała. Dzięki temu ukraiński “uchodźca” mógł odbierać benefity naraz z różnych miast… 😀 Ciekawe kto pamięta jak w tirze z pomocą humanitarną – na teren PL wjechało działko przeciw lotnicze…

 2. Kazma 24.05.2024 17:46

  Jak to niemal wszystko schodzi na psy. Wystarczyłoby to tu to tam, na granicy państwa oddać może kilka strzałów ostrzegawczych z broni palnej i prawdopodobnie dłuuuugo byłby spokój albo z czasem wogóle daliby nachodźcy sobie spokój. Przy masowej inwazji, atakowaniu polskich pograniczników itp. konieczne byłoby użycie karabinów maszynowych, bo przecież granicy państwa chyba trzeba strzec? Ale niestety Polską nie rządzą Polacy tylko wykonawcy komuszych rozkazów z eurokołchozu.

 3. Darius 24.05.2024 22:36

  Tani drut kolczasty koncertina zabezpieczał granice lepiej niz płot za miliardy złotych.

 4. rozrabiaka 24.05.2024 23:44

  @DARIUS, pomożemy wam na Litwie, a czy wszystkie szkoły polskie już pozamykane?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.