Tajwański miliarder sfinansuje szkolenie „cywilnych wojowników”

Opublikowano: 06.09.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 897

75-latek mówi, że planuje wyszkolić „trzy miliony ludzi w trzy lata” i będzie współpracować z cywilną organizacją obrony wyspy – Akademią Kuma.

Założyciel dużej firmy produkującej mikrochipy przywrócił swoje tajwańskie obywatelstwo i zobowiązał się wydać 32 miliony dolarów z własnych pieniędzy na szkolenie “cywilnych wojowników”, aby przygotować się do chińskiej inwazji.

Ubrany w kuloodporną kamizelkę miliarder Robert Tsao, założyciel United Microelectronics Corp, ogłosił na czwartkowej konferencji prasowej, że zagrożenie ze strony Komunistycznej Partii Chin dla Tajwanu rośnie. 75-latek mówi, że planuje wyszkolić “trzy miliony ludzi w trzy lata” i będzie współpracować z cywilną organizacją obrony wyspy – Akademią Kuma.

„Biorąc pod uwagę historię okrucieństw Komunistycznej Partii Chin wobec własnego narodu i jej brutalną dominację nad Ujgurami, którzy nie są nawet Chińczykami, groźby KPCh jedynie rozpaliły wśród narodu tajwańskiego gorzką nienawiść do tego groźnego wroga i wspólną determinację, by się oprzeć” – powiedział Tsao podczas przemówienia w Tajpej. „Wróciłem na Tajwan i umrę na Tajwanie. Nie będę patrzeć, jak KPCh zamienia Tajwan w kolejny Hongkong”.

60% funduszy miałoby trafić do armii „wojowników”, a 40% miałoby wyszkolić kolejne 300 tysięcy w strzelaniu. „Jeśli uda nam się skutecznie oprzeć chińskim ambicjom, nie tylko będziemy w stanie chronić naszą ojczyznę, ale wniesiemy duży wkład w sytuację na świecie i rozwój cywilizacji” – uważa miliarder.

Tsao był wcześniej aktywnym zwolennikiem zjednoczenia Tajwanu z Chinami i zrzekł się tajwańskiego obywatelstwa w proteście przeciwko rządowemu dochodzeniu w sprawie jego firmy. Jednak powiedział Radiu Wolna Azja, że ​​zmienił zdanie po tym, jak był świadkiem rozprawiania się z ruchem prodemokratycznym w Hongkongu. W czwartek ogłosił również, że zrzekł się obywatelstwa singapurskiego, i że jego obywatelstwo tajwańskie zostało przywrócone, i planuje „umrzeć na Tajwanie i stanąć z jego mieszkańcami”.

Założona w 2021 r. Akademia Kuma ma na celu szkolenie ludności cywilnej Tajwanu w zakresie wojny partyzanckiej, samoobrony i udzielania pierwszej pomocy. „Tajwan nie ma czasu na wahanie” – napisała Akademia w oświadczeniu, powołując się na wysiłki Brytyjczyków po drugiej wojnie światowej, a także reakcję Ukrainy na trwającą rosyjską inwazję.

Autorstwo: Michał Waligóra
Na podstawie: ZeroHedge.com
Źródło: MediaNarodowe.com

8

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. Baltazar Bombka 06.09.2022 11:07

  Lepiej chińczyków nie wkurzajcie bo jak ruszą to Amerykę czapkami przykryją.

 2. Wojna INFO 06.09.2022 12:54

  32 miliony dolarów na wyszkolenie 3 milionów ludzi.
  To wychodzi 10 dolarów na osobę. Co on e-book da każdemu i to będzie całe szkolenie?

 3. Stanlley 06.09.2022 15:39

  Na szkolenie miesa armatniego 10 USD to aż nadto – chyba powinnismy się nauczyć jak USA traktuje sojuszników. To i tak chojność jest. Rząd upaiński posyła na śmierć bez przeszkolenia swoje społeczeństwo – a swołocz sama siedzi w bezpiecznych bunkrach i z popcornem w gębie ogląda na TV jak giną obywatele – normalnie sobie kino domowe zrobili.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.