Tajwan oficjalnie wykorzystuje geoinżynierię

Opublikowano: 25.05.2023 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1471

Jak podał portal FTvNews.com.tw rząd Tajwanu wykorzystuje geoinżynierię, czyli programy modyfikacji pogody, aby zwiększać opady nad wyspą.

„To oficjalnie sezon śliwkowych deszczy i rzeczywiście, pierwszy front pogodowy tegorocznego sezonu monsunowego przybył wcześnie w niedzielę rano. Opady wystąpiły głównie w północnej części wyspy w pierwszej połowie dnia. Następnie później w niedzielę przeniosły się na południe. Front pogodowy nie utrzyma się jednak długo; Oczekuje się, że oderwie się od wyspy we wtorek. W weekend Agencja Zasobów Wodnych wykorzystała okazję do wywołania sztucznego deszczu, mając nadzieję na zwiększenie opadów w trzech zbiornikach” – napisano w artykule pt. „Authorities attempt artificial rainmaking with the arrival of the first plum rains of the year”.

Dalej podano, że „W sobotę rano Agencja Zasobów Wodnych wykorzystała okazję do sztucznego wywołania deszczu poprzez palenie chemikaliów w kanistrach przy zbiorniku Shihmen w Taoyuan i drugim zbiorniku Baoshan w Hsinchu. Podobne próby podjęto w Zengwen Reservoir i Jiaxian Weir, wystrzeliwując flary”.

Techniki modyfikacji pogody stosowane w tym wypadku na Tajwanie są elementem tzw. geoinżynierii naziemnej, którą stosuje się również w innych częściach świata, szczególnie na Bliskim Wschodzie czy Australii.

Źródło: PrisonPlanet.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.