Tajny amerykański satelita Zuma zaginął

Opublikowano: 10.01.2018 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 705

Połączenie z amerykańskim tajnym satelitą Zuma, wystrzelonym w niedzielę na rakiecie nośnej Falcon 9 firmy SpaceX, zostało utracone, donosi “Wall Street Journal”, powołując się na dwóch urzędników.

Zaznaczono, że urządzenie zbudowane przez firmę Northrop Grumman nie mogło oddzielić się od drugiego stopnia. Najprawdopodobniej zepsuło się lub wpadło do morza.

W Stanach Zjednoczonych wszczęto śledztwo, ale na razie nie ma oznak sabotażu lub jakiejkolwiek innej ingerencji.

Nie komentujemy takich misji, jednak obecnie wskaźniki danych wskazują na to, że Falcon 9 wykonuje swoje zadanie formalnie” — powiedział rzecznik SpaceX, James Gleason.

8 stycznia z przylądka Canaveral wystartowała rakieta z satelitą dla potrzeb rządu USA. Wystrzał miał nastąpić jeszcze w listopadzie 2017 roku, ale z różnych powodów był odkładany.

Dla SpaceX była to druga tajna misja dla celów rządowych lub wywiadowczych. Wcześniej w maju zeszłego roku Falcon 9 wyniósł na orbitę aparat do narodowego wywiadu.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.