“Tajne więzienia” SBU będą legalne?

Opublikowano: 31.05.2017 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 756

Ukraiński rząd zaproponował legalizację tajnych więzień SBU.

Ukraiński rząd skierował do Rady Najwyższej projekt ustawy o legalizacji aresztów śledczych SBU, które obrońcy praw człowieka nazywają „tajnymi więzieniami”. Tekst dokumentu został umieszczony na stronie parlamentu.

„Zaproponowane w projekcie ustawy zmiany pozwolą na ustalenie podstaw prawnych funkcjonowania faktycznie istniejących zakładów dla tymczasowo aresztowanych Służby Bezpieczeństwa Ukrainy” — czytamy w nocie wyjaśniającej.

W ubiegłym roku międzynarodowe organizacje broniące praw człowieka Amnesty International i Human Rights Watch opublikowały raport o tajnych więzieniach SBU. Przewodniczący resortu Wasyl Hrycak z kolei oznajmił, że takie zjawisko nie istnieje, ale SBU ma „areszty dla tymczasowo aresztowanych”.

Więźniowie tak zwanych aresztów twierdzą, że wobec nich są stosowane tortury. Wśród rozpowszechnionych środków przymusu bezpośredniego są uderzenia w genitalia paralizatorem, łamanie palców a także nieudzielanie pomocy medycznej. Zwykle pracownicy SBU wykorzystują ostre środki podczas aresztowania a w akcie oskarżenia piszą, że człowiek zgłosił się do nich sam. Następnie niektórzy więźniowie są przenoszeni z jednego więzienia do drugiego w celu ukrycia faktu aresztowania przed niezależnymi obserwatorami.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. rumcajs 31.05.2017 11:17

    A podobno to “ruekie” przterzymuja bezprawnie w swoich kazamatach… A tu mamy “kwiatek”… “demokratyczna” dyktatura popierana przez brukselskich wasali usa, z polskimi po społu, przyznaje sie i legalizuje łamanie prawa…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.