Tajne materiały marynarki wojennej USA o UFO

Opublikowano: 16.01.2020 | Kategorie: Paranauka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1242

Marynarka wojenna USA potwierdziła, że posiada tajne akta o spotkaniu z UFO w związku ze słynnym incydentem z udziałem samolotów z lotniskowca Nimitz w 2004. US NAVY odpowiedziała na prośbę o ujawnienie informacji dotyczących tajemniczego incydentu z 2004 r. Potwierdziła, że posiada niepublikowaną dotychczas dokumentację, jednak jest ona sklasyfikowana jako „ściśle tajna” i nie zostanie upubliczniona.

W oficjalnej informacji podano, że wydanie tych materiałów spowodowałoby wyjątkowo poważne szkody dla bezpieczeństwa narodowego Stanów Zjednoczonych.

W skład dokumentacji ma wchodzić m.in. tajne wideo z 14 listopada 2004 r. To właśnie wtedy dwa samoloty F-18 poleciały z lotniskowca Nimitz, by zbadać niezidentyfikowany obiekt nad Pacyfikiem. Piloci opisali go jako “długi na 9-14 metrów biały, jasny Tic-Tac bez widocznych skrzydeł, ogona, okien, silnika i wydechu”.

Od grudnia 2017 r. w mediach pojawiały się nagrania, na których miało być widoczne UFO. W ubiegłym roku marynarka wojenna po raz pierwszy przyznała, że filmy są autentyczne. Na jednym z nich zarejestrowano incydent z 2004 r., a dwa kolejne pochodzą z 2015 roku. Do dziś nie wiadomo jednak, czym były obiekty widoczne na filmach.

Marynarka wojenna określa obiekty, które widzimy na tych nagraniach mianem niezidentyfikowanych zjawisk powietrznych. „Używamy tego określenia, ponieważ dobrze opisuje obserwacje niezidentyfikowanych obiektów, które znajdują się w treningowej przestrzeni powietrznej kontrolowanej przez wojsko” – powiedział Joseph Gradisher z marynarki wojennej USA.

Na początku listopada 2004 roku operatorzy radarów krążownika rakietowego klasy Ticonderoga USS Princeton zauważyli tajemniczy obiekt latający w pobliżu wysp Catalina i San Clemente. Przez następne sześć dni pojawiał się i znikał na ich ekranach, wykryły go również inne jednostki z ich grupy bojowej i samolot radarowy Hawkeye. Uwagę operatorów zwróciła szczególnie niska prędkość z jaką latał, wynosząca zaledwie ok. 190 km/h – dużo mniejsza, niż mógłby osiągnąć samolot odrzutowy.

14 października oficer operacyjny Princetona po kolejnej obserwacji radarowej skontaktował się z dwoma myśliwcami F/A 18 E/F Super Hornet z lotniskowca USS Nimitz, które odbywały w pobliżu lot treningowy, i poprosił ich o zbadanie sprawy Kiedy myśliwce dotarły na miejsce kontaktu ich załogi niczego jednak nie zauważyły. Obsługa radaru poinformowała ich, że tajemniczy obiekt zanurkował w stronę oceanu, obniżając się o ponad 8,5 kilometra w czasie krótszym niż sekunda.

Wkrótce potem piloci zauważyli owalny obszar na powierzchni morza, wielkości samolotu pasażerskiego, który wyglądał, jakby fale załamywały się nad czymś tuż nad jego powierzchnią. Przy kolejnym nawrocie dostrzegli sam obiekt, unoszący się jakieś 15 metrów nad powierzchnią wody. Obiekt miał przypominać ogromny, długi na 14 metrów cukierek tic-tac – był pozbawiony okien, skrzydeł czy widocznych silników. Jeden z pilotów zaczął krążyć, zniżając się w jego stronę, w odpowiedzi obiekt zaczął się wznosić robiąc zakręty w przeciwnym kierunku. Kiedy pilot skierował w jego stronę dziób maszyny, tajemniczy obiekt gwałtownie przyspieszył, znikając z pola widzenia w czasie mniejszym niż dwie sekundy.

Po kilku sekundach obsługa radaru poinformowała, że obiekt pojawił się w odległości 97 kilometrów od miejsca kontaktu – co oznaczało, że poleciał tam z prędkością niemal 4 tysięcy kilometrów na godzinę. Kiedy piloci dotarli do miejsca drugiego kontaktu już go tam jednak nie było.

O 12.00 tego samego dnia z pokładu Nimitza wysłano drugi patrol, który miał przechwycić tajemniczy obiekt. Tym razem ich samoloty były wyposażone w czujniki i kamery na podczerwień. Pilotom udało się nawiązać z nim kontakt i zarejestrować go na filmie. Śledzili go do momentu, w którym gwałtownie przyspieszył i zniknął z pola widzenia.

Trwające około minuty nagranie zostało w końcu ujawnione przez amerykańskie media i wywołało ogromną dyskusję. W połowie listopada zeszłego roku Pentagon potwierdził, że jest prawdziwe. Wojskowi stwierdzili, że nie mają pojęcia co przedstawia. Podkreślili jednak, że nie oznacza to, że ich pilotom udało się zarejestrować statek kosmiczny.

Niezależny badacz Christian Lambright poszedł do sądu i zażądał ujawnienia posiadanych przez marynarkę informacji o tym głośnym incydencie. W odpowiedzi rzecznik prasowy Biura Wywiadu Morskiego (ONI), czyli gałęzi wywiadowczej marynarki przyznał, że w ich posiadaniu są nieopublikowane dotychczas materiały w formie prezentacji dotyczących tego incydentu. Stwierdził, że zostały słusznie sklasyfikowane jako ściśle tajne. Rzecznik Pentagonu powiedział portalowi Vice News, że nie ma planów ich odtajnienia w przewidywalnej przyszłości. Zdaniem wojskowych ich ujawnienie mogłoby bowiem stanowić poważne zagrożenie amerykańskiego bezpieczeństwa narodowego.

Rzecznik ONI przyznał również, że w posiadaniu marynarki jest tajny film z tego zdarzenia. Na razie nie wiadomo o jaki film chodzi. Wiele osób spekuluje, że chodzi tutaj o pełną wersję nagrania, która rzekomo ma trwać ponoć dziesięć minut i o istnieniu której plotkuje się od lat. Słowa rzecznika zdają się jednak temu przeczyć. Powiedział bowiem Vice, że krążące po internecie nagranie jest tej samej długości co nagranie źródłowe. Dodał także, że ONI nie odtajni tego nagrania nawet gdyby chciało, bo decyzja o jego utajnieniu przyszła z góry.

Źródło oryginalne: Fox News
Źródło polskie: Nautilus.org.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o

Potrzebujemy Twojej pomocy!

 
Wyczerpują się środki na działalność Naszego Portalu. W tym miesiącu pomoc finansowa zmalała i istnieje zagrożenie zbiórki na działalność w sierpniu. Dlatego prosimy wszystkich dobrych i szczodrych ludzi, dla których los Naszego Portalu nie jest obojętny, ponieważ go cenią za kulturę słowa oraz wzbogacenie ich wiedzy i życia, o pomoc w szczęśliwym ukończeniu zbiórki na działalność nadchodzącym miesiącu. Aby zapewnić Naszemu Portalowi stabilność w przyszłości, zachęcamy również do dołączania do elitarnej, stałej grupy wspierających. Zostań naszym sponsorem! Nie pozwól aby portal „Wolne Media” zawiesił działalność! Ważny jest każdy grosik! Czy nam pomożesz?

Nasze konto bankowe TUTAJ – Konto PayPala TUTAJ