Tajemniczy wirujący obiekt w Drodze Mlecznej

Opublikowano: 19.04.2022 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 2699

Zespół z australijskiego Curtin University Honors odkrył wirujący obiekt, jakiego jeszcze nigdy nie widzieliśmy. Ciało niebieskie dokładnie co 18,18 minuty emituje potężne impulsy radiowe, które trwają 30-60 sekund.

Obiekty pulsujące energią są często odkrywane we Wszechświecie. Jednak ten przypadek jest wyjątkowy – jak wynika ze starszych danych, emisja energii odbywa się z niespotykaną dotąd regularnością – jak w zegarku. Naukowcy starają się zrozumieć to nietypowe zjawisko.

Odkrycia dokonał Tyrone O’Doherty, jeden ze studentów Curtin University Honors, korzystając z teleskopu i techniki, którą sam opracował. Tajemniczy wirujący obiekt znajduje się około 4000 lat świetlnych od Ziemi. Jest niezwykle jasny i ma potężne pole magnetyczne. Badacze nadali mu nazwę GLEAM-X J162759.5-523504.3.

Dane zebrane z okresu od stycznia do marca 2018 roku wykazały, że w lutym obiekt „wyłączył się”, a w kolejnym miesiącu wznowił swoją aktywność. Na chwilę obecną nie wiadomo, czym jest ten obiekt. Astronomowie zakładają, że mamy do czynienia z magnetarem o niezwykle długim okresie obrotu.

Oczywiście tylko dalsze obserwacje mogą dostarczyć nam dodatkowych informacji. Badacze chcą zrozumieć, czy tajemnicze emisje były tylko jednorazowym wydarzeniem, czy też świadczą o istnieniu obiektów, których wcześniej nie dostrzegali.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.