Tajemniczy tunel pod Piramidą Księżyca w Teotihuacán

Opublikowano: 08.07.2017 | Kategorie: Historia, Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 10

Archeolodzy prowadzący wykopaliska starożytnego miasta Teotihuacán w Meksyku, potwierdzili, że znaleźli dowód na istnienie sieci podziemnych korytarzy pod Piramidą Księżyca.

Tunel został odnaleziony dzięki użyciu metody elektrooporowej – techniki pozyskiwania obrazu podziemnych struktur za pomocą przewodnictwa prądu elektrycznego.

Według raportów, tajemniczy tunel rozciąga się od placu głównego starożytnej metropolii, aż do Piramidy Księżyca. Centrum miasta było najprawdopodobniej używane do składania ofiar oraz wykonywania innych rytuałów.

Starożytne miasto Teotihuacán jest jedną z największych zagadek archeologicznych na naszej planecie. Znajduje się około 45 kilometrów od Meksyku, a jego ogromne rozmiary świadczą o tym, że był to kiedyś ważny ośrodek w Ameryce Łacińskiej.

Teotihuacán jest otoczone wieloma świątyniami, piramidami i aleją długą na prawie 2 kilometry, która znana jest pod nazwą „Aleja Zmarłych”. Naukowcy wierzą, że jej część jest nadal nieodkryta oraz, że reprezentuje ona Drogę Mleczną.

To nie pierwszy tego typu tunel znaleziony w mieście Teotihuacán. Poprzednio, eksperci odnaleźli sieć tuneli pod Świątynią Pierzastego Węża. Eksperci wierzą, że nowo odnalezione tunele były wypełnione różnego rodzaju ofiarami i podarkami dla bogów.

Archeolog Veronica Ortega, zajmująca się wykopaliskami w starożytnym mieście powiedziała: „Znalezisko potwierdza, że w Teotihuacán użyto tego samego schematu tuneli, który występował przy innych monumentach związanych ze światem zmarłych. Podejrzewamy, że tunele miały w pewien sposób naśladować ten mroczny, podziemny świat.”

W niedalekiej przyszłości archeolodzy mają nadzieję lepiej zbadać tajemnicze tunele. Być może to odkrycie pomoże w znalezieniu kolejnych podziemnych przejść w Teotihuacán.

Autorstwo: B
Zdjęcie: paula_mondragon (CC0)
Na podstawie: Ancient-Code.com
Źródło: InneMedium.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o