Tajemniczy początek ludzkości

Opublikowano: 25.07.2022 | Kategorie: Audycje

Liczba wyświetleń: 505

Apokryfy to jedne z najciekawszych i najbardziej tajemniczych ksiąg, w których zawarte są liczne i niekiedy trudne do zrozumienia odpowiedzi na wiele pytań dotyczących między innymi początków ludzkości i historii jej zepsucia. Słowo „apokryf” pochodzi od greckiego słowa oznaczającego „ukryty” lub „tajemny”. Pierwotnie, tego terminu używano w stosunku do ksiąg i pism, których treść uważano za zbyt świętą i wzniosłą, aby była dostępna dla ogółu społeczeństwa. Midrasze czyli komentarze rabinackie, w których autorzy interpretują i szczegółowo zastanawiają się nad dziełem innych autorów to kolejne nieocenione źródło informacji. W tym przypadku jest to literatura ściśle odnosząca się do świętych pism, gdzie ich autorzy w formie pouczenia, przypowieści czy komentarza analizują i odnoszą się do oryginalnej treści starożytnych pism. Midrasze były tworzone przez rabinów głównie między II a IV wiekiem lecz zawierały w sobie bardzo ciekawe analizy i odniesienia do tekstów starszych o setki lat. Wgłębiając się w treść wybranych apokryfów czy części Midraszy zobaczymy, że opowiadają one niezwykle spójną i pełną tajemnic historię początków ludzkości. Jak zatem wyglądał ten początek?

4

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.