Tajemniczy obiekt na asteroidzie Eros

Opublikowano: 21.10.2017 | Kategorie: Nauka i technika, Paranauka, Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 426

Eros to asteroida o podłużnym kształcie i średnicy około 16,8 km, nazwana na cześć greckiego boga miłości. Jest to jeden z największych tego typu obiektów znajdujących się w pobliżu Ziemi. Eros był jedną z pierwszych asteroid, na których wylądowała sonda kosmiczna.

W 2000 roku sonda kosmiczna NEAR Shoemaker weszła na orbitę Erosa, a w 2001 roku wylądowała na jego powierzchni. W czasie swojej podróży, sonda wykonywała zdjęcia asteroidy.

Powyższa fotografia została wykonana 1 maja 2000 roku z odległości okołoorbitalnej wynoszącej około 53 kilometry. Na zdjęciu widać tajemniczy obiekt, o szerokości około 45 metrów. Prawdopodobnie jest to głaz, jednak jego mocno geometryczna struktura nasuwa pewne wątpliwości, czym właściwie jest.

Informacje zgromadzone przez sondę na temat asteroidy w grudniu 1998 r. sugerują, że może ona zawierać aż 20 000 miliardów kilogramów aluminium oraz podobnych ilości metali, które rzadko występują na Ziemi, takie jak złoto i platyna. Być może ten głaz jest maszyną górniczą, która została wykorzystana przez zaawansowaną technologicznie cywilizację w celu wydobycia wszystkich tych cennych metali. Jedyne informacje na temat tajemniczego obiektu zostały zebrane niemal 20 lat temu. Niestety nie istnieją żadne nowe doniesienia, które mogłyby wyjaśnić tę zagadkę.

Autorstwo: B
Na podstawie: UFOSightingsHotspot.blogspot.com
Źródło: InneMedium.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
maciek
Użytkownik

coś się tam wbiło, prawdopodobnie nasz śmieć.