Tajemnicze wzory na dnie wyschniętego chińskiego jeziora

Opublikowano: 22.11.2022 | Kategorie: Historia, Nauka i technika, Paranauka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 905

Wyniszczająca susza dramatycznie wyczerpała ogromne jezioro w Chinach, co z kolei ujawniło wiele tajemniczych struktur. Tajemnicze struktury tworzące symetryczne wzory zaobserwowano na odsłoniętym dnie jeziora Dongting, położonego w prowincji Hunan.

Filmy z dziwnymi formacjami szybko stały się wirusowe w chińskich mediach społecznościowych, a wiele osób oferowało całkiem fantastyczne wyjaśnienia dziwnych wzorców. Jak możesz sobie wyobrazić, ze względu na ich podobieństwo do kręgów zbożowych, wielu sugerowało, że za dziwnymi kształtami stoją kosmici.

W odpowiedzi na te spekulacje rzecznik departamentu zarządzającego jeziorem zasugerował, że wzory są prawdopodobnie pozostałościami pułapki rybackiej znanej jako „ai wei”, w której małe ściany służą do łowienia ryb, gdy poziom wody podnosi się, a następnie opada. ze względu na połączenie rzeki z jeziorem.

Jednak nie wszyscy uwierzyli w to wyjaśnienie, wyrażając sceptycyzm ze względu na ogromne rozmiary figurek, zauważając, że „każdy blok »wzorów« jest wielkości standardowego boiska piłkarskiego”.

Niezależnie od tego, czy te wzory zostały stworzone przez ludzi, czy kosmitów, fakt, że w ogóle można je było zobaczyć, jest dla wielu niepokojący, ponieważ jezioro to jest drugim co do wielkości jeziorem słodkowodnym w kraju, a z powodu suszy straciło oszałamiające 70 procent swojej wody.

Źródło: InneMedium.pl

5

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.