Tajemnicze struktury na pustyni sprzed 10 000 lat

Opublikowano: 12.09.2022 | Kategorie: Audycje

Liczba wyświetleń: 476

Kierowany przez dr. Michaela Fradleya zespół naukowców z projektu EAMENA wykorzystał szereg zdjęć i analiz satelitarnych w celu dokładnego zbadania regionu wokół wschodniej pustyni Nafud na terenie Arabii Saudyjskiej, czyli obszaru niemal w ogóle nie badanego w przeszłości. Zaskakujące wyniki, które zostały opublikowane w czasopiśmie The Holocene, w istotny sposób mogą zmienić nasze rozumienie prehistorycznych uwarunkowań a przede wszystkim zmian klimatycznych na Bliskim Wschodzie. Zespół odkrył tajemnicze w wyglądzie struktury, których wiek został oszacowany na 10 tysięcy lat.

2

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.