Tajemnicze ciało niebieskie o zmiennej orbicie

Opublikowano: 20.10.2016 | Kategorie: Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 514

Naukowcy dostrzegli tajemniczy obiekt na zewnętrznej rubieży naszego Układu Słonecznego. Jeden obieg tego obiektu wokół słońca trwa 20 000 lat. Co ciekawsze, obiekt ten potrafi zmieniać trajektorię swojego lotu. Jest to pierwsze ze znanych ciał niebieskich, które prezentuje takie zachowanie.

Nowo odkryty obiekt, znany jest jako L91. Orbituje on daleko za planetą karłowatą Pluton, na zewnętrznych krańcach naszego układu słonecznego. Jest to jeden z najbardziej ekstremalnych obiektów kiedykolwiek odkrytych w naszym Układzie Słonecznym. L91 została oficjalnie wykryta we wrześniu 2013 przez sondę zewnętrzną Solar Origins.

Naukowcy przeprowadzili szczegółowe badania niewielkiej części przestrzeni powietrznej, w celu katalogowania i opisywania przedmiotów, które tworzą pas Kuipera. Według raportu, eliptyczna orbita L91 nie pozwala mu zbliżyć się do Ziemi na mniejszą odległość niż ponad 50krotność dystansu między Ziemią a Słońcem.

Choć niektórzy badacze twierdzą, że obiekt, którego oficjalny rozmiar nadal nie został podany, mógł zostać wyrzucony z wewnętrznej części układu Słonecznego na około 2 AU od Słońca przez oddziaływania grawitacyjne z Neptunem w odległej przeszłości. Konstantin Batygin, z California Institute of Technology w Pasadenie twierdzi, że przesunięcie się orbity tego ciała niebieskiego mogło zostać zapoczątkowane przez tajemniczą 9 planetę, na której ślady natrafiono jeszcze przed rokiem.

Na podstawie: Ancient-Code.com
Źródło: InneMedium.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o