Tajemnicze błyski Księżyca pod lupą badaczy

Opublikowano: 20.06.2019 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 13

Niemiecki astronom Haikan Kayal z Uniwersytetu w Würzburgu w Bawarii zbliżył się, według niego, do rozwiązania zagadki tajemniczych rozbłysków światła na Księżycu.

Astronom z Niemiec opracował specjalny teleskop, który będzie analizować źródła światła na satelicie Ziemi. Na naukowca powołuje się Fox News. Przed nim nikt nie był jeszcze w stanie wyjaśnić przyczyny tajemniczej poświaty na satelicie Ziemi.

Kayal powiedział, że użył specjalnego teleskopu, który znajduje się w Hiszpanii. Złożony system zwierciadeł jest wciąż w fazie opracowania, ale naukowiec jest przekonany, że ta innowacja pomoże mu rozwiązać tajemnicę zagadkowego świecenia Księżyca. Wszystkie wyniki będą przesyłane w czasie rzeczywistym do kilku komputerów, które będą przetwarzać informacje.

Zaznaczono, że do tej pory w jego sferze zainteresowań znajdowały się tylko krótkie błyski, podczas gdy Popular Science twierdzi, że niektóre takie „świecenia” mogą trwać do kilku godzin.

Po raz pierwszy zjawisko to zostało zarejestrowane przez rosyjskich astronomów w 1958 roku. Naukowcy zauważyli wtedy, że błyski zdarzają się znacznie częściej, niż możemy to zobaczyć gołym okiem.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 6, średnia ocena: 4,33 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o