Tajemnica fresku z obcymi w UFO znanego ze starożytnego serbskiego klasztoru

Opublikowano: 06.08.2020 | Kategorie: Historia, Paranauka, Publicystyka

Liczba wyświetleń: 480

W Kosowie, w klasztorze Visoki Dečani, założonym w 1327 r., Znajduje się starożytny fresk zwany „Ukrzyżowaniem Chrystusa”. Wiele osób uważa, że przedstawia on dwa niezidentyfikowane pojazdy latające wraz z pilotami.

Freski z opowieściami z ewangelii, po raz pierwszy udostępniono zwiedzającym w 1964 roku. Wcześniej nie były znane nikomu poza mnichami, ponieważ znajdowały się pod kopułą, na wysokości pięciopiętrowego budynku.

Dokumentujące fresk zdjęcia z użyciem teleobiektywu zostały wykonane przez studenta jugosłowiańskiej Akademii Malarstwa – Aleksandra Paunowicza – który przekazał je do publikacji w kilku wiosennych wydaniach lokalnego magazynu Svet z tego samego roku.

Decani to miasto w historycznym regionie Metohija, będącego centrum administracyjnym wspólnoty o tej samej nazwie. Od 2008 r. znajduje się pod kontrolą Republiki Kosowa – kraju, który Amerykanie stworzyli wraz z albańską mafią z fragmentu Serbii.

Niezwykłość fresków z monasteru Visoki Dečani zwróciła uwagę licznych ufologów, którzy poszukują śladów obserwacji niezidentyfikowanych obiektów na malowidłach sprzed setek lat. Kandydatem do takiej klasyfikacji uwiecznionych zjawisk są właśnie rzeczone freski przedstawiające coś co może wyglądać jak dzisiejsze kapsuły, którymi w kosmos latają astronauci. Biorąc pod uwagę, że malowidło pochodzi z XIV wieku – jest to zdumiewające podobieństwo.

Oczywiście historycy sztuki uważają, że to co widać na malunku sklepienia nie ma nic wspólnego z dzisiejszą astronautyką i stanowi tylko wyobrażenie tego jak sfery niebieskie zareagowały na tak doniosłe wydarzenie jak zamordowanie Jezusa Chrystusa. Zdaniem specjalistów owe „pojazdy” to chmury, a istoty je pilotujące, to aniołowie, którzy przyglądają się boskiej kaźni.

Źródło: InneMedium.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 4,00 (max 5)
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
qhashbba
Użytkownik
qhashbba

W tym przypadku specjalistów powinno być w cudzysłowie.

JZ
Użytkownik

Jasneee xD chmury. Tak jak ta egipska turbina – waza w kształcie lotosu xD Małe dzieci w przedszkolu rysują słonko, chmurki, drzewka. Wątpię, żeby artysta, który stworzył powyższe dzieło, miał problemy z odwzorowaniem chmur xD Może za mało jeszcze widziałam, ale takie chmury widzę pierwszy raz xD Jaki to rodzaj? Chmury szpiczaste?