Tadżycy chcieli zabić krytyka islamu

Opublikowano: 05.06.2022 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 987

Pięciu obywateli Tadżykistanu należących do ISIS skazał sąd w Niemczech za przygotowywanie zamachu terrorystycznego w kraju i za granicą.

Mężczyźni w wieku od 25 do 34 lat, którzy przybyli do Niemiec jako uchodźcy, otrzymali wyroki od prawie 4 do 9,5 lat więzienia zasądzone przez sąd w Duesseldorfie.

Należeli do tych samych kręgów radykalnej sceny, co urodzony w Uzbekistanie sprawca stojący za zamachem z użyciem ciężarówki w Sztokholmie, który został dokonany w kwietniu 2017 roku. A także związani byli z pochodzącym z Macedonii austriackim terrorystą odpowiedzialnym za strzelaninę w Wiedniu w listopadzie 2020 roku.

Dwudziestosześcioletni Sunatullokh K., który otrzymał najdłuższy wyrok, planował zastrzelenie Amira Arabpoura – youtubera, krytyka islamu, który nadawał z Neuss w zachodnich Niemczech. Sprawę w 2020 roku opisywały niemieckie media jako sukces śledczych, którzy udaremnili zamach.

Arabpour odszedł od islamu, a później przeszedł na chrześcijaństwo i prowadził kanał na YouTubie, w którym krytykował religię. Wiosną 2020 podał do wiadomości, że to on stał się celem ataków. Twierdził, że otrzymywał od tadżyckich islamistów groźby, a jego oświadczenie zostało potwierdzone przez media. Arabpour miał 70 tysięcy subskrybentów na swoim kanale.

Dwóch innych znanych niemieckich krytyków islamu, którzy pokazują się publicznie, Hamed Abdel Samad i Sabatina James, znajdują się pod ochroną policji.

Inny ze skazanych, Farhodshoh K. dostał ponad osiem lat więzienia za spisek w celu otrzymania zlecenia na morderstwo w Albanii. Morderstwa udało się uniknąć, bo sprawcy mieli wątpliwości co do tożsamości „celu”, który śledzili.

Pozostali zostali skazani na mniejsze wyroki za udział w organizacji terrorystycznej. Cała piątka przybyła do Niemiec jako uchodźcy.

Autorstwo: Jan Wójcik
Na podstawie: English.AlArabiya.net, Die-Tagespost.de
Źródło: Euroislam.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.