Ta rodzina latami czekała w piwnicy na „koniec świata”

Opublikowano: 17.10.2019 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 523

Policja prowincji Drenthe w Holandii znalazła sześcioosobową rodzinę, która przez lata mieszkała w piwnicy na farmie, czekając na „koniec świata” – pisze gazeta „The Guardian”.

https://www.youtube.com/watch?v=aSIRnBNjRHI

Na początku miesiąca w lokalnym barze pojawił się 25-letni mężczyzna, który wypił pięć piw. 13 października znów pojawił się w lokalu. Jak opowiada właściciel pubu był bardzo zaniedbany, miał długie, poplątane włosy i wyglądał na zdezorientowanego. Opowiedział mu, że uciekł i potrzebuje pomocy. Nieznajomy dodał również, że nigdy nie chodził do szkoły, że on i jego młodsi bracia oraz siostry od kilku lat mieszkają w piwnicy i marzą o ucieczce. Właściciel baru wezwał policję na jego prośbę.

Funkcjonariusze udali się na farmę i odkryli drabinę, ukrytą za szafą w pokoju gościnnym, która prowadziła do kilku pokoi, gdzie ukrywała się rodzina. Razem z przykutym do łóżka po ataku serca 58-letnim Josefem B. mieszkało tam kilku młodych ludzi w wieku od 16 do 25 lat.

Najprawdopodobniej nie mieli kontaktu ze światem zewnętrznym. Uprawiali warzywa, zajmowali się też hodowlą kóz i gęsi. Nie wiadomo na razie, czy mężczyzna jest ojcem młodych ludzi i co się stało z ich matką. Jak przypuszcza policja, kobieta mogła umrzeć i została pochowana na farmie.

58-letni mężczyzna odmówił współpracy ze śledczymi i został aresztowany.

Jak mówią sąsiedzi, wiele lat temu widzieli człowieka, który jeździł Volvo i myśleli, że mieszka na farmie sam. Jeden z mieszkańców wsi twierdzi tymczasem, że kilka lat temu widział na farmie małe dzieci. Inny podkreślił natomiast, że mężczyzna mówił po niemiecku i był znany wśród okolicznych mieszkańców pod przezwiskiem „Austriak” i przyjechał tu 9 lat temu. Mężczyzna był uważany za dziwaka. Obserwował wszystko przez lornetkę i przeganiał ludzi, którzy zbliżali się do jego domu.

Właściciele domu Klaas i Alida Rooze mówią, że przez lata wynajmowali go Josefowi i nie mieli pojęcia, co dzieje się na farmie. Jak zaznaczył szef miejscowych władz Roger de Grott, większość jej mieszkańców nie posiadała dokumentów, ani nie była zameldowana.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Radek 18.10.2019 05:22

    A kto wie, czy czekali na koniec świata? Może tatuś miał strach przed społeczeństwem? Robi się z nich jakąś sektę czy co?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.