Szykują nową inscenizację ataku chemicznego w Syrii

Opublikowano: 20.03.2021 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1174

Bojownicy organizacji terrorystycznej Hayat Tahrir al-Sham przygotowują prowokacje z użyciem trujących substancji w północno-wschodniej części syryjskiej prowincji Idlib – powiedział kontradmirał Aleksander Karpow, zastępca szefa Centrum Pojednania Walczących Stron w Syrii.

„Centrum Pojednania Walczących Stron otrzymuje informacje o przygotowywaniu przez organizację terrorystyczną Hayat Tahrir al-Sham prowokacji z użyciem trujących substancji w północno-wschodniej części prowincji Idlib” – powiedział Aleksander Karpow.

Według niego bojownicy planują zainscenizować atak chemiczny w rejonie osady Kitian, aby oskarżyć siły rządowe Syrii o użycie broni chemicznej przeciwko ludności cywilnej.

Kontradmirał dodał, że Rosyjskie Centrum Pojednania Walczących Stron wzywa dowódców nielegalnych ugrupowań zbrojnych do porzucenia prowokacji i wejścia na drogę pokojowego uregulowania sytuacji na kontrolowanych przez nich obszarach.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.