Szykują nam kary za „mowę nienawiści”

Opublikowano: 19.11.2023 | Kategorie: Polityka, Prawo, Seks i płeć, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2878

Mało określone pojęcie „mowy nienawiści” to narzędzie cenzury, dość dowolnie definiowane przez lewicę, która używa go do kneblowania, a nawet karania obrońców normalności. Szykująca się do objęcia władzy nowa koalicja „demokratów”, straszy, że już wkrótce owo pojęcie wprowadzi do naszego kraju.

Do czego służy „mowa nienawiści” pokazuje wiele przykładów z krajów, gdzie „postęp” już zatriumfował. W Finlandii, tamtejszej deputowanej udało się uciec przed karą dopiero po rozprawie apelacyjnej. Trudno się zresztą oprzeć wrażeniu, że decyzja o odebraniu immunitetu czwórce eurodeputowanych z Polski to też „prologomena” do takich działań na szerszą skalę.

Fińska parlamentarzystka prześladowana za obronę małżeństwa wygrała ostatecznie w sądzie i nie odpowie za tzw. mowę nienawiści, ale… Fiński sąd apelacyjny rozstrzygnął sprawę przeciwko Päivi Räsänen, która podpadła obroną tradycyjnej rodziny i sprzeciwem wobec działań lobby LGBT.

Prawne nękanie deputowanej trwało jednak latami. Räsänen to była przewodnicząca partii chadeckiej. Została oskarżona ze względu na publiczne kampanie przypominające o grzesznej naturze praktyk homoseksualnych. Zarzucono jej właśnie uprawianie „mowy nienawiści”.

Jej przestępstwo polegało m.in. na przypominaniu fragmentów Pisma Świętego potępiających sprzeczne z prawem naturalnym relacje seksualne. Co ciekawe, postępowanie przeciwko byłej minister spraw wewnętrznych wszczęto z… powództwa publicznego po jej wypowiedziach w radiu i wpisach w mediach społecznościowych.

Prokurator generalny Finalandii w 2019 roku oskarżył Päivi Räsänen. Pierwsze postępowanie uniewinniło polityk, a przy okazji pastora Juhana Pohjolę, oskarżonego wspólnie z byłą minister za rozprowadzanie materiałów jej autorstwa wśród wiernych. W wyniku apelacji sprawa wróciła do sądu.

Sąd apelacyjny jednak poparł werdykt niższej instancji. Jak podaje CatholicHerald.co.uk, sędziowie przyznali, że kampania Räsänen w pozbawiona była śladów intencji skrzywdzenia, czy obrażenia kogokolwiek.

Autorstwo: BD
Na podstawie: CatholicHerald.co.uk, PCh24.pl
Źródło: NCzas.info


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.