Szybki satelitarny internet na całej kuli ziemskiej

Opublikowano: 03.03.2019 | Kategorie: Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 14

Przedsiębiorca Elon Musk zasłynął z wielu nietypowych planów i wypowiedzi. Jako zwolennik kolonizacji Marsa zaproponował kiedyś, aby wykorzystać bombę termojądrową do ocieplenia marsjańskiego klimatu. Tymczasem na Ziemi ekscentryczny miliarder zamierza wykorzystać sieć satelitów, aby dostarczyć internet do wszystkich ludzi.

W chwili obecnej, około połowa ludzkości posiada dostęp do internetu. Firmy zrobiłyby wszystko, aby dotrzeć do kilku miliardów potencjalnych klientów. Jednak dostarczenie internetu na całą planetę nie jest takie łatwe. Wybudowanie infrastruktury naziemnej jest bardzo kosztowne, dlatego najlepszym rozwiązaniem może być udostępnianie internetu z kosmosu.

Elon Musk zamierza wynieść na niską orbitę okołoziemską ponad 4 tysiące małych satelitów, które będą komunikować się między sobą wiązkami laserowymi i przekazywać dane na Ziemię z pomocą fal radiowych. Jego firma SpaceX zdobyła zezwolenie od Federalnej Komisji Łączności Stanów Zjednoczonych.

Realizacja projektu Starlink nie powinna stanowić większego problemu dla firmy, która specjalizuje się w przemyśle kosmicznym. Jedyną kłopotliwą kwestią może okazać się odpowiednie rozmieszczenie kilku tysięcy satelitów na orbicie na wysokości 1100-1300 km, aby nie dopuścić do ewentualnej kolizji.

Globalny internet z kosmosu pozwoli na jeszcze szybszy przesył danych niż z pomocą światłowodów i co najważniejsze, wszyscy ludzie na Ziemi będą mogli podłączyć się do sieci. Projekt Starlink pochłonie miliardy dolarów, ale firma SpaceX już w nadchodzących miesiącach zamierza dostarczać pierwsze satelity na orbitę.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: NewScientist.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 1,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

9
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

Z telewizji satelitarnej nie korzystałeś? GPSu nie widziałeś?

realista
Użytkownik

anteny są skierowane w niebo, im bliżej równika tym bardziej ku zenitowi.
GPS nie używa nadajników naziemnych. sama konstrukcja i otrzymywany sygnał przeczą temu pomysłowi.
satelity jak najbardziej istnieją, a ci co się naprawdę tematem zainteresują, to mogą je nawet namierzać i identyfikować.
ty, Rebel, powtarzasz tylko po tych, co we wszystko nie wierzą, choć nawet nie rozumieją “jak to działa”… .. .

Łukasz Enki
Użytkownik
Łukasz Enki

O. Realista :) Pozdrawiam :)

Rozbi
Użytkownik
Rozbi

CyberRebel, mam pytanie Ty tak na poważnie, czy to forma żartu?

gajowy
Użytkownik
gajowy

@CyberRebel
Widziałem na własne oczy “meteoryt” przemierzajacy żwawo prawie całe niebo tuz zachodzie Słonca, gdy nagle (nie stopniowo) zgasło w cieniu Ziemi, Było to wtedy gdy akurat mówili że ISS przelatywało nad Polską.

MvS
Użytkownik
MvS

A tymczasem w niedzielę o godzinie 11:51 czasu polskiego Spacex nie wiedząc najwyraźniej, że loty kosmiczne są niemożliwe, zadokował nieistniejącego Dragona 2 do nieistniejącej ISS. Transmisję live ze startu oglądałem na twójtubce a tysiące ludzi na miejscu. Pewnie uśpili ich wszystkich i śpiewali kołysanki przez cały czas “startu”. Anteny satelitarne są skierowane w niebo, wiem, bo sam kupę czasu za młodziaka spędziłem celując w “Astrę” Żadną miarą nie była ona na ziemi/Ziemi ? ROTFL

belfanior
Użytkownik
belfanior

@ Realista
https://lh5.googleusercontent.com/p/AF1QipNhJLt1p_BaaoWJZ5P2iXhFyO7x3Gw7RMMFh7-b=h720

Link do fotki nigeryjskiego miata Abuja (jak najbardziej na rowniku…)

Odnoscie Twojego:”anteny są skierowane w niebo, im bliżej równika tym bardziej ku zenitowi.”
Pozdrawiam!

belfanior
Użytkownik
belfanior

@ Cyber Rebel
Priv!
lupo8@onet.pl

realista
Użytkownik

wszystko w porządku, tak właśnie ukośnie ustawiona antena OFFSETOWA zbiera sygnał z zenitu… .. .